O takich planach poinformowała na Linkedinie Patrycja Panasiuk, dyrektor biura innowacji PKN Orlen – jest to działanie w ramach programu akceleracyjnego. Tym samym Orlen ma szansę stać się drugim partnerem młodego fintechu. Wcześniej pisaliśmy o współpracy Symmetrical z Santander Bank Polska.

Zaliczki pracownicze w PKN Orlen. Współpraca z Symmetrical

– W PKN Orlen w celu zwiększenia poczucia bezpieczeństwa finansowego pracowników oraz wychodząc naprzeciw zagrożeniom wywołanym przez epidemie koronowirusa, rozpoczynamy wspólnie ze startupem Symmetrical testy usługi finansowej świadczonej za pomocą intuicyjnej aplikacji, umożliwiającej w prosty i szybki sposób wcześniejszą wypłatę części wynagrodzenia. Wystarczy kilka prostych kliknięć w aplikacji mobilnej, aby dokonać wypłaty środków bezpośrednio na rachunek bankowy pracownika, już od pierwszego dnia miesiąca – napisała na Linkedinie Patrycja Panasiuk z PKN Orlen.

Symmetrical to polsko-brytyjski fintech, który rozwija między innymi usługę salary on demand, czyli wypłatę na żądanie. W praktyce pozwala ona na wcześniejszą wypłatę części wynagrodzenia. W maju 2019 roku Symmetrical pozyskał 5,8 mln złotych na rozwój, co było jedną z największych rund finansowania pre-seed w historii polskiego rynku. Do grona udziałowców fintechu dołączyły wtedy 3 fundusze VC oraz grupa aniołów biznesu.

Pod koniec lutego informowaliśmy o bliskiej współpracy Symmetrical z Santander Bank Polska, w ramach której klienci korporacyjny banku będą mogli zaoferować swoim pracownikom zaliczkę na żądanie. Usługa miała się pojawić jeszcze w pierwszej połowie 2020 roku, ale nie wykluczone, że pandemia koronawirusa opóźni wdrożenie.