W ramach nawiązanej współpracy firma będzie odpowiedzialna za przeprowadzenie pilotażu i wdrożenie mechanizmu automatycznej identyfikacji pojazdu wspierającego istniejący system obsługi transakcji poprzez aplikację mFlota – czytamy w komunikacie.

PKN Orlen nawiązuje współpracę ze startupem Veturai

Opracowywana funkcjonalność pozwoli na uproszczenie i zautomatyzowanie dotychczasowego sposobu weryfikacji tankowanych pojazdów. System opierać się będzie na skanowaniu specjalnie zaprojektowanych znaczników holograficznych umieszczonych na szybie pojazdów, które w połączeniu z modelem samouczących się algorytmów zweryfikują cechy pojazdów przypisanych do kart flotowych.

Firma Veturai została wyłoniona w ramach otwartego konkursu realizowanego w ramach programu GovTech Polska. Do konkursu zgłosiło się ponad 100 uczestników, ponad 50 podmiotów przygotowało ofertę z propozycją odpowiedzi na wyzwanie PKN Orlen.

– Sukcesem, szczególnie w dzisiejszych realiach i zmianach zachowań związanych z epidemią, okazała się uruchomiona aplikacja mobilna, pozwalająca klientom indywidualnym na dokonywanie płatności bezpośrednio przy dystrybutorze (chodzi o aplikację Orlen Pay). Wierzymy, że udział programie GovTech i rozpoczęcie współpracy z firmą Veturai pozwoli na dalszy rozwój innowacyjnych technologii – mówi Patrycja Panasiuk, dyrektor Biura Innowacji PKN Orlen.

To kolejne ciekawe wdrożenie polskiego koncernu. W lipcu PKN Orlen poinformował o planowanej sprzedaży ubezpieczeń wspólnie z LINK4. Z oferty będą mogli skorzystać wszyscy uczestnicy programu VITAY, którzy zdecydują się na zakup polisy ubezpieczeniowej w LINK4.

/RT