PKO Bank Polski podsumowuje swoją współpracę z fintechami

Fintek
Fintek
#PKO BP#Start up
Opublikowano: 19 czerwca 2019, 10:20 Aktualizacja: 19 czerwca 2019, 12:52

Platforma „Let’s Fintech with PKO Bank Polski” świętuje swoje pierwsze urodziny. Dzięki niej największy polski bank nawiązał współpracę z kilkunastoma fintechami – między innymi z Coinfirm, Emplocity, czy TuPrawnik.

W sumie w trakcie pierwszego roku działalności dedykowany zespół ekspertów przeanalizował zgłoszenia ponad 300 młodych firm z Polski i z zagranicy. Bank chce zapewnić fintechom najlepsze warunki rozwoju i rozwija dotychczasowe środowisko technologiczne. Nowym partnerem projektu został Operator Chmury Krajowej.

Pierwszy rok „Let’s Fintech with PKO Bank Polski”

Z ponad 300 aplikujących startupów około 1/3 zgłoszeń pochodziła z zagranicy. 150 firm miało możliwość zaprezentowania swojej technologii przed dedykowanym zespołem ekspertów. Aby wybrać pomysły, które najlepiej odpowiadają potrzebom banku i jego klientów, w ciągu roku przeprowadzono ponad 250 godzin warsztatów z jednostkami biznesowymi. W efekcie wdrożonych zostało dziesięć rozwiązań, z których już dziś korzystają zarówno klienci banku, pracownicy, jak i cały sektor bankowy.

W gronie twórców tych projektów znalazła się polsko-brytyjska spółka Coinfirm. Wspólnie z PKO Bankiem Polskim odpowiada ona za największe pod względem skali wdrożenie technologii blockchain w europejskiej bankowości umożliwiające weryfikację autentyczności cyfrowych dokumentów. Z kolei rozwiązanie TuPrawnik, udostępnione klientom z sektora MŚP, pozwala na szybką, kompleksową i całkowicie zdalną konsultację prawną u jednego z wielu specjalistów. Natomiast zastosowanie pomysłu Quantum.CX, który wykorzystuje sztuczną inteligencję do analizy uśmiechów doradców i klientów, pomaga w podnoszeniu jakości obsługi w oddziałach.

PKo Bank Polski zdradza, że stale prowadzi prace nad nowymi projektami. Chodzi o takie rozwiązania jak cyfrowe zawieranie umów, wykorzystanie biometrii behawioralnej, analiza danych mobilnych pozwalająca na ustalenie optymalnej lokalizacji placówek, czy nowe zastosowania technologii blockchain.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

pko-bank-polski-podsumowuje-swoja-wspolprace-z-fintechami