Partner serwisu Visa dla biznesu

PKO Bank Polski szuka fintechów. Pomoże The Heart

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#PKO BP#Start up
Opublikowano: 7 maja 2019, 11:26 Aktualizacja: 10 maja 2019, 16:52

PKO Bank Polski i The Heart po raz kolejny łączą siły. Centrum innowacji weźmie pod lupę fintechy działające na polskim oraz europejskim rynku i wybierze te, które będą najlepiej odpowiadały preferencjom banku. Wskazane firmy mają szansę wdrożyć swoje rozwiązania w ramach platformy „Let’s Fintech with PKO Bank Polski”.

PKO Bank Polski szuka fintechów. Pomoże The Heart

Na początek The Heart poszukuje startupów wspierających pracę oddziałów oraz współpracę z klientami detalicznymi. Jak wynika z analiz The Heart, kupowanie rozwiązań od start-upów jest obecnie jednym z najczęściej wykorzystywanych modeli wdrażania innowacji. Obecnie aż 82% liderów korporacji planuje oferować rozwiązania tworzone przez startupy swoim klientom. Młode spółki dzięki współpracy z dużymi firmami otrzymują wsparcie doświadczonego partnera oraz dostęp do większej grupy klientów.

PKO Bank Polski rekrutuje fintechy

Jakich projektów szuka PKO Bank Polski? Chodzi przede wszystkim o rozwiązania dotyczące angażowania nowych klientów, jakości obsługi i komfortu pracy w placówkach, wsparcia społeczności lokalnych wokół oddziałów, czy optymalizacji działania oddziałów. Wybrane rozwiązania na początek mogą zostać wdrożone pilotażowo w ramach programu „Let’s Fintech with PKO Bank Polski”, a następnie na większą skalę w sieci oddziałów banku.

Po wyselekcjonowaniu grupy fintechów przez The Heart, zespół ekspertów „Let’s Fintech with PKO Bank Polski” wybierze firmy z największym potencjałem do dalszej współpracy. W pierwszej edycji scoutingu spotkanie wybranych startupów z ekspertami zaplanowane jest na połowę czerwca.

Największy polski bank aktywnie współpracuje z fintechami. Jako przykłady wystarczy podać wdrożenia takich firm jak Coinfirm, ZenCard, IC Solutions, czy TuPrawnik. Z PKO Bankiem Polski blisko współpracował także fintech NuDelta, który następnie podpisał umowę o współpracy z BNP Paribas.

/Rafał Tomaszewski


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

pko-bank-polski-szuka-fintechow-pomoze-the-heart