Na początek The Heart poszukuje startupów wspierających pracę oddziałów oraz współpracę z klientami detalicznymi. Jak wynika z analiz The Heart, kupowanie rozwiązań od start-upów jest obecnie jednym z najczęściej wykorzystywanych modeli wdrażania innowacji. Obecnie aż 82% liderów korporacji planuje oferować rozwiązania tworzone przez startupy swoim klientom. Młode spółki dzięki współpracy z dużymi firmami otrzymują wsparcie doświadczonego partnera oraz dostęp do większej grupy klientów.

PKO Bank Polski rekrutuje fintechy

Jakich projektów szuka PKO Bank Polski? Chodzi przede wszystkim o rozwiązania dotyczące angażowania nowych klientów, jakości obsługi i komfortu pracy w placówkach, wsparcia społeczności lokalnych wokół oddziałów, czy optymalizacji działania oddziałów. Wybrane rozwiązania na początek mogą zostać wdrożone pilotażowo w ramach programu „Let’s Fintech with PKO Bank Polski”, a następnie na większą skalę w sieci oddziałów banku.

Po wyselekcjonowaniu grupy fintechów przez The Heart, zespół ekspertów „Let’s Fintech with PKO Bank Polski” wybierze firmy z największym potencjałem do dalszej współpracy. W pierwszej edycji scoutingu spotkanie wybranych startupów z ekspertami zaplanowane jest na połowę czerwca.

Największy polski bank aktywnie współpracuje z fintechami. Jako przykłady wystarczy podać wdrożenia takich firm jak Coinfirm, ZenCard, IC Solutions, czy TuPrawnik. Z PKO Bankiem Polski blisko współpracował także fintech NuDelta, który następnie podpisał umowę o współpracy z BNP Paribas.

/Rafał Tomaszewski