Narzędzie zostało opracowane przez startup Vindicat i pozwala na zapobieganie zatorom płatniczym i odzyskiwanie należności z niezapłaconych faktur. Klienci PKO Banku Polskiego otrzymują dostęp do 30-dniowego bezpłatnego okresu próbnego i mogą przetestować działanie systemu na wybranej fakturze.

Fintech Vindicat we współpracy z PKO Bankiem Polskim

Vindicat jest kolejnym fintechem, który zdecydowały się rozwijać pod skrzydłami Let’s Fintech with PKO Bank Polski! Dotychczas z możliwości współpracy z bankiem skorzystało kilkanaście młodych firm. Wśród nich jest m.in. polsko-brytyjska spółka Coinfirm umożliwiająca weryfikację autentyczności dokumentów bankowych w technologii blockchain czy IC Solutions, dostarczający narzędzie do utrwalania w formie elektronicznej tekstu pisanego za pomocą długopisu cyfrowego.

e-Windykacja jest platformą online ułatwiającą zarządzanie wierzytelnościami i windykowanie zaległych należności. Użytkownik otrzymuje wsparcie w procesie windykacji na wszystkich jego etapach w ramach postępowania polubownego, sądowego i komorniczego. Zestaw narzędzi udostępnionych na platformie pozwala na monitoring należności, a po upływie terminu zapłaty na wybór dostosowanego do danego kontrahenta scenariusza windykacji. W bardzo złożonych przypadkach wymagających specjalistycznej analizy za pośrednictwem platformy można zlecić windykację kancelarii – wyjaśnia bank w komunikacie.

e-Windykacja to już czwarte po e-Prawniku, e-Księgowości i asystencie firmowym rozwiązanie wdrożone w ciągu ostatniego roku, które tworzy kompleksowy ekosystem usług dodatkowych dla firm. e-Prawnik pozwala na szybką, kompleksową i całkowicie zdalną konsultację prawną u jednego z wielu specjalistów. Udostępniona w drugiej połowie lutego e-Księgowość umożliwia m.in.: wygodne fakturowanie, zarządzanie finansami przedsiębiorstwa, szybki dostęp do płatności, analizę bieżącej sprzedaży i kosztów oraz prognozowanie wydatków.

Załóż Konto za Zero w PKO Banku Polskim