Partner serwisu Visa dla biznesu

Płać automatycznie i jedź bezpieczniej. Promocja na autostradzie A4 przedłużona do końca czerwca

Fintek
Fintek
#Fintech#Koronawirus#Płatności
Opublikowano: 16 marca 2020, 10:30 Aktualizacja: 16 marca 2020, 11:31

Wprowadzone z początkiem tego roku niższe stawki opłat za przejazdy A4 Katowice-Kraków dla płatności automatycznych, będą obowiązywać co najmniej do końca czerwca br. Użytkownicy Autopay, A4Go lub Telepass nadal mogą podróżować taniej, oszczędzając nawet 30% na każdej bramce.

Płać automatycznie i jedź bezpieczniej. Promocja na autostradzie A4 przedłużona do końca czerwca

Początkowo promocja na A4 miała trwać do końca marca bieżącego roku. Zarządca autostrady postanowił ją jednak przedłużyć w związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego i ryzyka zarażenia koronawirusem. Kierowcy zaoszczędzą, w zależności od kategorii pojazdu, od 3 do 5 zł na każdej bramce. Dla samochodów osobowych oznacza to aż 30 proc. obniżkę.

Promocja na A4 dla użytkowników Autopay przedłużona

Kierowcy, którzy korzystają z automatycznych płatności opartych o identyfikację tablicy rejestracyjnej pojazdu (videotolling), bądź używają urządzenia pokładowego A4Go lub Telepass, na każdej podróży oszczędzają od 15 do 30 proc., w zależności od kategorii pojazdu. Stawki w przypadku płatności automatycznych, co najmniej do końca czerwca br., nadal wynosić będą:

  • dla pojazdów kategorii 1: 7 zł zamiast 10 zł,
  • dla pojazdów kategorii 2 i 3: 17 zł zamiast 20 zł,
  • a dla pojazdów kategorii 4 i 5: 30 zł zamiast 35 zł.

Ryzyka związanego z obiegiem gotówki nie da się wyeliminować. Tymczasem płatności automatyczne nie wymagają podawania inkasentowi gotówki lub karty, odbierania reszty i paragonu, a nawet otwierania okna w samochodzie. Warto wybrać taki sposób wnoszenia opłat za przejazd, jako jeszcze jeden, ważny element profilaktyki.

– Użytkownicy naszej autostrady bardzo pozytywnie odpowiedzieli na rabaty przy płatnościach automatycznych, doceniając nie tylko oszczędność pieniędzy, ale również wygodę i szybkość obsługi tych rozwiązań. Średnio w tygodniu, na tle płatności za przejazdy ogółem, odnotowujemy od 23 do 25 proc. transakcji z udziałem aplikacji Autopay oraz urządzeń pokładowych A4Go i Telepass. W godzinach porannych oraz popołudniowych odsetek ten wzrasta nawet do ok. 35 proc. – mówi Rafał Czechowski, rzecznik prasowy Stalexport Autostrada Małopolska.

W II kwartale 2020 roku zarządca A4 planuje dalszy rozwój płatności automatycznych (ostatnio nowości w zakresie płatności automatycznych zapowiedział także zarządca autostrady A2). Poza aplikacją Autopay klienci będą mieli do dyspozycji także apkę SkyCash. Nowością będzie również wzbogacenie elektronicznego poboru opłat A4Go o formułę postpaid, w ramach której urządzenie pokładowe można powiązać z kartą bankową. Podczas przejazdu przez bramkę z konta bankowego użytkownika pobierana będzie opłata za przejazd. Zwolni to użytkowników A4Go z konieczności doładowywania konta impulsami awansem.

Na marginesie warto dodać, że opłaty za przejazd autostradą przy użyciu Autopay można już doliczyć do rachunku telefonicznego w Play.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

plac-automatycznie-i-jedz-bezpieczniej-promocja-na-autostradzie-a4-przedluzona-do-konca-czerwca