„Dodaj swoją firmową kartę debetową Mastercard jako źródło płatności w aplikacji IKO i płać nią zbliżeniowo telefonem” – czytamy w komunikacie PKO BP.

PKO BP udostępnia płatności HCE klientom MŚP

Aby dodać firmową kartę debetową jako źródło płatności w IKO należy przejść do sekcji Ustawienia, a następnie Płatności zbliżeniowe i Źródło płatności. Jeśli nie mamy aktywnej funkcji NFC bank przekieruje nas do ustawień telefonu, gdzie będziemy mogli włączyć to rozwiązanie.

Tym samym płatności mobilne HCE w PKO Banku Polskim są już dostępne dla klientów indywidualnych, MŚP i korporacyjnych. Na razie przedsiębiorcy z sektora MŚP mogą podpiąć do apki IKO tylko karty wydane przez Mastercard.

Płatności HCE to rozwiązanie pozwalające na dokonywanie płatności zbliżeniowych telefonem. Jest ono dostępne dla posiadaczy smartfonów z Androidem. PKO BP to, obok Banku Millennium, ostatni duży bank na polskim rynku, który wciąż rozwija własne płatności mobilne – nie wdrażając Google Pay. Posiadacze iPhone’ów mogą natomiast korzystać z Apple Pay.

Na własne płatności HCE przez długi czas stawiał też Bank Pekao, ale ostatnio udostępnił rozwiązanie Google Pay. Na razie usługa jest dostępna tylko dla klientów indywidualnych.

/RT