Zmiana będzie automatyczna dla kart Mastercard i dla kart Visa z datą ważności do czerwca 2023 roku lub późniejszą. Dla plastików Visa z z datą ważności do maja 2023 roku lub wcześniejszą, będzie wymagana jednorazowa zmiana ustawień na karcie. O szczegółach bank bank ma poinformować w osobnym komunikacie.

Płatności bez PIN do 100 złotych dla klientów ING

ING Bank Śląski przygotował do zmiany wysokości limitu dla płatności zbliżeniowych również swoje terminale. Do czasu dostosowania się innych uczestników rynku, niektóre terminale w sklepach i punktach usługowych mogą nadal prosić o potwierdzenie kodem PIN płatności zbliżeniowej powyżej 50 zł. Urządzenia są stopniowo aktualizowane. Dostosowanie znacznej części terminali do płatności bez PIN do 100 złotych deklarowało między innymi eService, czy Bank Pekao (obsługujący między innymi terminale w sieci Biedronka).

Oprócz płatności zbliżeniowych kartą plastikową, klienci ING Banku Śląskiego mogą korzystać także z płatności mobilnych, do czego zachęca sam bank. Chodzi między innymi o płatności kartą w telefonie w oparciu o technologię HCE w aplikacji Moje ING mobile, a także takie systemy płatności jak Apple Pay, Google Pay, czy Garmin Pay. Transakcje za pomocą Apple Pay i Garmin Pay nie wymagają podawania PIN-u na terminalu niezależnie od kwoty płatności.

Do płatności mobilnych zachęcają nie tylko banki. Przykładowo PKN Orlen namawia klientów do korzystania ze swojej aplikacji Orlen Pay, dzięki której można płacić za paliwo bez odchodzenia od dystrybutora.