Partner serwisu Visa dla biznesu

Płatności Garmin Pay dostępne dla klientów Nest Banku

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Wearables
Opublikowano: 30 sierpnia 2018, 10:23 Aktualizacja: 30 kwietnia 2019, 16:41

Nest Bank jest trzecim bankiem w Polsce, który udostępnił płatności mobilne Garmin Pay. Od dzisiaj klienci banku mogą płacić za zakupy za pomocą smartwatcha Garmin.

Płatności Garmin Pay dostępne dla klientów Nest Banku

Wcześniej taką usługę udostępnił BZ WBK i PKO Bank Polski. W Nest Banku Garmin Pay został wdrożony we współpracy z Visa.

Nest Bank uruchomił Garmin Pay. Jak to działa?

Do zegarka można podpiąć kartę korzystając z aplikacji mobilnej Garmin Connect Mobile (GCM), którą trzeba uprzednio zainstalować na swoim smartfonie. Aplikacja jest dostępna na systemy operacyjne Android i iOS. Karta zostanie zamieniona na bezpieczny token przez system tokenizacji Visa i umieszczona w tzw. bezpiecznym elemencie w zegarku.

Usługa działa na następujących modelach zegarków Garmin: fēnix 5S Plus, fēnix 5 Plus, fenix 5X Plus, Forerunner 645, Forerunner 645 Music oraz vívoactive 3 i vívoactive 3 Music. Za pomocą Garmin Pay można płacić we wszystkich terminalach wyposażonych w funkcje zbliżeniową, które stanowią niemal 100% urządzeń akceptujących płatności bezgotówkowe (dane Visa).

Smartwatch łączy się z telefonem za pomocą bluetootha. Jeżeli w momencie transakcji zegarek jest zsynchronizowany i połączony z telefonem, wtedy na smartfonie zobaczymy informacje o transakcji.

Podczas dokonywania płatności wystarczy wybrać na ekranie smartwatcha kartę, którą chcemy obciążyć, podać PIN i zbliżyć zegarek do terminala. Warto dodać, że kodu PIN nie trzeba podawać za każdym razem – wystarczy, że rano po założeniu zegarka wpiszemy PIN i przez następne 24 godziny można dokonywać płatności bez jego podawania. Nawet w przypadku transakcji powyżej 50 zł. Jest tylko jeden warunek – w tym czasie nie można zdjąć zegarka z ręki.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

platnosci-garmin-pay-dostepne-dla-klientow-nest-banku