Partner serwisu Visa dla biznesu

Płatności Garmin Pay już dostępne dla klientów SGB

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Płatności
Opublikowano: 2 października 2019, 09:32 Aktualizacja: 2 października 2019, 11:56

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, od 1 października klienci banków zrzeszonych w Spółdzielczej Grupie Bankowej mogą korzystać z płatności Garmin Pay.

Płatności Garmin Pay już dostępne dla klientów SGB

Banki Spółdzielcze SGB pod względem oferowanych płatności mobilnych są w czołówce banków w Polsce. Dzisiaj SGB udostępnia swoim klientom cztery nowe formy płatności: BLIK, Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay. Wkrótce do tej grupy dołączy Fitbit Pay, a w ślad za nimi powstaje własna aplikacja mobilna, która zastąpi Portfel SGB.

Płatności mobilne Garmin Pay w bankach z grupy SGB

Poza SGB Garmin Pay jest już dostępny w sześciu bankach działających w Polsce. Usługa pojawiła się w Santander Bank Polska, Nest Banku, PKO Banku Polskim, Getin Banku, Banku Pekao i ostatnio w ING Banku Śląskim. Płatności Garmin Pay obsługują takie modele smartwatchy jak vivoactive 3, Forerunner 645, czy Fenix 5S Plus. Najtańsze zegarki kosztują około 900 złotych.

System Garmin Pay wykorzystuje technologię zbliżeniową NFC, która umożliwia bezprzewodowe przesyłanie danych między urządzeniami będącymi w niewielkiej odległości od siebie. Garmin Pay działa z kartami kredytowymi i płatniczymi zarówno Visa, jak i Mastercard. Klient może korzystać z wszelkich funkcji swojej fizycznej karty bezpośrednio z noszonego na nadgarstku zegarka.

Garmin Pay jest bezpieczny – dane karty płatniczej w aplikacji Garmin Connect Mobile są chronione. Ponieważ oryginalny numer karty zostaje zastąpiony tokenem, dane karty nie są nikomu przekazywane. Dokonywanie transakcji jest możliwe od razu po aktywacji portfela i ustaleniu 4-cyfrowego kodu. Kod pin wystarczy wpisać raz dziennie, chyba, że zegarek zostanie zdjęty z ręki. Wówczas smartwatch przestanie monitorować nasze tętno i przy płatności zostaniemy poproszeni o ponowne wpisanie kodu.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

platnosci-garmin-pay-juz-dostepne-dla-klientow-sgb