Klienci skarżyli się na długie uruchamianie aplikacji Google Pay na smartwatchach. Miało ono trwać nawet 8-10 sekund. Przy tak długim oczekiwaniu płatności mobilne traciły przewagę nad transakcjami z użyciem karty – mniej więcej tyle czasu zajmuje wyjęcie plastiku z portfela lub z kieszeni.

Co zmienia aktualizacja Wear OS?

Wear OS to aplikacja która synchronizuje zegarek i telefon, dzięki czemu smartwatch staje się jeszcze bardziej przydatny. Za pomocą Wear OS z poziomu zegarka można na przykład korzystać z pomocy Asystenta Google, sprawdzać ważne wiadomości, czy śledzić aktywność fizyczną.

Poza przyśpieszeniem działania Google Pay nowa wersja Wear OS ułatwia przeglądanie wydarzeń i zapisanych dat z poziomu zegarka – stały się bardziej przejrzyste. Kolejna nowość to rozwiązanie problemu ze zsynchronizowaniem strefy czasowej. W trakcie podróży pomiędzy różnymi strefami zegarek nie był w stanie ustawić odpowiedniej godziny.

Aktualizacja pojawiła się w sklepie Play już 20 lipca. Możliwe, że większość użytkowników już ją zainstalowała i nawet o tym nie wie.

Płać Google Pay w Internecie

Po debiucie Apple Pay w Polsce płatności mobilne Google zyskały nową konkurencję. Według niektórych danych posiadacze iPhone’ów już przebili „androidowców” pod względem transakcyjności. Nie oznacza to jednak, że Google Pay nie cieszy się popularnością w naszym kraju.

Płatności mobilne Google to także wygodny sposób na opłacanie zakupów w Internecie. Coraz więcej sklepów internetowych udostępnia taką metodę płatności, chociaż Apple Pay już rozpoczęło pogoń za konkurencją z Mountain View. Przykładowo – Tpay.com już niedługo udostępni Google Pay wszystkim sprzedawcom korzystającym z ich panelu transakcyjnego. Będzie to pierwsze tego typu wdrożenie w Polsce, które nie wymaga żadnego wysiłku ani nakładu finansowego po stronie merchanta.