Na razie z aplikacji IKO mogą skorzystać użytkownicy Google Mobile Services, ale już niedługo nastąpi integracja również z Huawei Mobile Services (Usługi Mobilne Huawei). Od wczoraj w Huawei AppGallery można także znaleźć aplikację mobilną mBanku. Podobnie jak IKO na razie jest ona dostępna dla urządzeń korzystających z GMS. Wkrótce będzie można z niej korzystać również na smartfonach z serii P40, a także na modelach Y6p, Y5p i Mate 30 Pro.

Aplikacja IKO w Huawei AppGallery

Huawei AppGallery to oficjalna platforma dla użytkowników i twórców aplikacji. Zawiera czterowarstwowy mechanizm detekcji pozwalający na bezpieczne pobieranie i korzystanie ze wszystkich aplikacji. Na AppGallery znajdziesz całą gamę przydatnych aplikacji i najnowszych gier – czytamy na stronie Huawei.

Chińska firma popadła w konflikt z USA na początku zeszłego roku. W związku z tym Huawei nie może oferować usług Google w Europie, co mocno uderzyło w użytkowników smartfonów z Państwa Środka. Jednym z glównych problemów był brak dostępu do sklepu z aplikacjami Google Play, a co za tym idzie brak możliwości korzystania z aplikacji bankowych. Na przeciw tym problemom wyszły na razie dwa banki – mBank i PKO Bank Polski.

Huawei podaje, że w AppGallery znajduje się obecnie ponad 900 polskich aplikacji, a w sumie ze sklepu korzysta około 390 mln użytkowników na całym świecie.