Od stycznia do czerwca br. w porównaniu o analogicznego okresu z 2019 r. Poczta Polska odnotowała ponad 130% wzrost transakcji BLIKIEM, zaś ilość płatności kartą wzrosła o ponad 20%. Największy wzrost miesiąc do miesiąca pod względem ilości płatności kartą nastąpił w marcu br. Zauważalny jest także znaczny wzrost płatności bezgotówkowych u kurierów Poczty Polskiej, gdzie do końca czerwca br. odnotowano wzrost ilości wykonanych płatności kartą o ponad 120% w porównaniu z analogicznym okresem z 2019 r.

Rośnie popularność transakcji bezgotówkowych na Poczcie Polskiej

Dzięki wyposażeniu placówek pocztowych w terminale płatnicze klienci mogą korzystać także z dodatkowych usług. Chodzi między innymi o płatności w walucie karty wydanej przez zagraniczny bank, wypłaty gotówki z bankowej karty płatniczej, cash-backu – usługi umożliwiającej wypłatę gotówki przy okazji dokonywania zapłaty za zakupy kartą, czy zakupu kodów Paysafecard, które umożliwiają sprzedaż voucherów paysafecard do dokonywania płatności w serwisach internetowych – wyjaśnia Poczta Polska w komunikacie.

Poczta Polska odnotowuje systematyczny wzrost ww. transakcji dokonywanych przy wykorzystaniu terminali płatniczych w placówkach pocztowych. W czerwcu w porównaniu do maja br. wzrost tych transakcji wahał się od 10% do 25%, a zakup kodów Paysafecard wzrósł o ponad 100%.