Za funduszem VC stoi założyciel Onetu – Piotr Wilam. Zarządzany przez niego fundusz jest jednym z wiodących na rynkach CEE.

Nethone zebrał 4 mln złotych od Innovation Nest

Nethone zajmuje się cyberbezpieczeństwem i zapobieganiem fraudom płatniczym. Unikalność ich rozwiązania ma polegać na wykorzystaniu autorskich metod profilowania użytkowników oraz uczenia maszynowego. Technologia Nethone umożliwia automatyczną detekcję podejrzanych użytkowników, jednocześnie pomagając przedsiębiorcom lepiej zrozumieć wszystkich pozostałych klientów.

Firma powstała w 2016 roku, a na jej czele stoi Hubert Rachwalski (zdjęcie główne). Spółka rozwija swoją technologię między innymi dzięki środkom z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Na początku 2019 roku Nethone dostał się do prestiżowego akceleratora Plug & Play w Dolinie Krzemowej, co miało zaowocować rozmowami z zagranicznymi partnerami i inwestorami.

Już teraz Nethone działa globalnie, obsługując podmioty z branży turystycznej i e-commerce, takie jak działającą w blisko 30 krajach grupę eSky, największe brazylijskie linie lotnicze Azul czy Polskie Linie Lotnicze LOT.  Od początku 2018 roku firma aktywnie współpracuje z sektorem finansowym, w tym Grupą ING.

/Rafał Tomaszewski