Singapore FinTech Festival to jedno z najważniejszych wydarzeń w branży FinTech. Kongres jest organizowany przez Monetary Authority of Singapore – bank centralny i nadzorcę w azjatyckim państwie-mieście.

Billon wygrywa nagrodę na Singapore FinTech Festival

Billon został jednym z trzech zwycięzców konkursu Global FinTech Hackcelerator. Obok polskiego fintechu wyróżniono także firmy Mosabi i Better of Planning.

Singapurczycy docenili blockchainową platformę Billona do szybkiego i darmowego przesyłania pieniędzy. System można wykorzystać zarówno przy przelewach na wysokie, jak i na niskie kwoty – w różnych walutach. Nagrodą w konkursie było 50 tys. singapurskich dolarów (około 36 tys. USD).

Pieniądze to nie wszystko. Najważniejszą nagrodą dla zwycięzców jest prestiż i rozpoznawalność. W informacji prasowej Billona czytamy, że firma już przygotowuje się do komercyjnych wdrożeń swojej platformy, tak aby stała się ona dostępna dla prawdziwych klientów.

To nie pierwsza nagroda dla Billona za rozwój technologii blockchain. Wcześniej rozwiązanie zostało docenione przez japońskie Mitsui Knowledge Industry, które zwróciło szczególną uwagę na blockchainowe repozytorium dokumentów. Z kolei w lipcu Billon otrzymał wyróżnienie podczas londyńskiej konferencji „The European Awards” za najlepszy blockchain dla korporacji.

Billon to polski startup z siedzibą w Londynie, założony w 2012 roku. Fintech posiada licencję Financial Conduct Authority i brał udział w brytyjskiej piaskownicy regulacyjnej. Obecnie stara się o licencję od polskiej Komisji Nadzoru Finansowego.