Tensorflight Poland zwyciężył w konkursie Ministerstwa Finansów i Krajowej Administracji Skarbowej (KAS), realizowanym w ramach Programu GovTech Polska. Nagrodą było 25 tys. złotych i możliwość nawiązania komercyjnej współpracy z KAS. Już niebawem rozpocznie się kolejna edycja konkursu, a szczegóły wyzwań zostaną ogłoszone we wrześniu 2019 roku.

KAS wdroży innowacyjny system IT do ochrony granic RP

Dzięki podpisanej umowie KAS zyska nowe narzędzie IT do wspomagania ochrony polskich granic z wykorzystaniem urządzeń RTG. Chodzi o system, który wyszukuje towary wrażliwe na granicy. Jest to rozwiązanie dające możliwości dalszego uczenia się, przygotowane z wykorzystaniem wizji komputerowej w oparciu o głębokie sieci neuronowe.

System będzie automatycznie identyfikować przedmioty i ich zbiory na zdjęciach wykonywanych przez urządzenia RTG. Pozwoli to na zwiększenie skuteczności i usprawnienie pracy funkcjonariuszy KAS w trakcie kontroli granicznej, a tym samym wzmocni ochronę granicy RP przed nielegalnym przemytem.

– Aplikacja jest nam bardzo potrzebna, ponieważ obrót towarowy, w szczególności kontenerowy, wzrasta. Zapewnienie bezpieczeństwa ogólnego, ale także finansowego jest kluczowe. Bardzo się cieszę, że finalizujemy umowę i będziemy wdrażać projekt na polskich granicach – mówi zastępca szefa KAS Tomasz Słaboszowski.

Tensorflight Poland może się pochwalić również wyróżnieniem przez PZU. Ubezpieczyciel zaprosił startup do współpracy w ramach 6. edycji akceleratora MIT Enterprise Forum CEE, obok takich firm jak Protect.me, ChallengeRocket i Symmetrical.ai.