Partner serwisu Visa dla biznesu

Polski startup z nową usługą dla kancelarii prawnych

Fintek
Fintek
#Prawo#Start up
Opublikowano: 10 września 2019, 13:17 Aktualizacja: 10 września 2019, 15:25

Na potrzeby kancelarii i wewnętrznych działów prawnych polski startup IUS.AI stworzył produkt pozwalający na zadawanie pytań do bazy orzecznictwa. Ma to znacząco przyśpieszyć i ułatwić research prawny, a także dać pewność, że żadne istotne orzeczenie nie zostanie pominięte.

Polski startup z nową usługą dla kancelarii prawnych

Firma została założona w kwietniu 2019 roku przez prawnika Macieja Trocia i astrofizyka Adama Zadrożnego. Startup działa na razie dzięki pieniądzom założycieli i jest w trakcie finalizowania pierwszej rundy dofinansowania. W informacji prasowej czytamy, że oprogramowanie IUS.AI zostało z powodzeniem wdrożone do 4 międzynarodowych i ogólnopolskich kancelarii prawnych.

Inteligentna wyszukiwarka dla działów prawnych

Jak to działa w praktyce? Po wpisaniu do wyszukiwarki dowolnego pytania prawnego lub fragmentu stanu faktycznego (np. „Czym różni się naruszenie prawa przez błędną wykładnię od niewłaściwego zastosowania w postępowaniu cywilnym”) system wskazuje nam fragmenty orzeczeń, które są związane z tym zapytaniem lub bezpośrednio na nie odpowiadają. Przy niektórych funkcjonalnościach nie trzeba nawet nic wpisywać – wystarczy tylko zaznaczyć interesujący nas fragment i kliknąć „znajdź podobne”.

IUS.AI opiera swój model biznesowy na miesięcznych lub rocznych subskrypcjach za używanie oprogramowania (liczona w oparciu o liczbę zamówionych stanowisk). Możliwe jest także korzystanie z oprogramowania w prywatnej chmurze IUS.AI lub skonfigurowanie oprogramowania na dowolnej innej chmurze wskazanej przez klienta (także prywatnej chmurze kancelarii/firmy). Czas potrzebny na połączenie autorskiego modelu językowego z bazą dokumentów klienta jest zależny od rozmiaru bazy i wybranej chmury – wynosi od 3 do 21 dni.

Obecnie sztuczna inteligencja jest w stanie przeszukiwać dowolne dokumenty zawarte zarówno w bazie wiedzy firm, jak i powszechnie dostępnych zasobach. Poprzez automatyczne wykrywanie warstwy znaczeniowej w każdym dokumencie nie jest dla istotne, czy w materiałach występują podobne słowa kluczowe, czy nie – tak czy inaczej system znajdzie wszystkie podobne znaczeniowo fragmenty. IUS.AI podaje, że jest to pierwszy powszechnie dostępny model AI stworzony dla polskiego języka prawnego.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

polski-startup-z-nowa-usluga-dla-kancelarii-prawnych