Partner serwisu Visa dla biznesu

Polskie startupy jadą na podbój Bostonu

Fintek
Fintek
#Fintech#Start up
Opublikowano: 10 lipca 2019, 14:31 Aktualizacja: 11 lipca 2019, 10:14

Akcelerator MIT Enterprise Forum CEE ogłosił finalistów 1. edycji programu. Zwycięskie startupy wezmą udział w tygodniowym Bootcampie w Bostonie, gdzie zaprezentują swoje rozwiązania w ekosystemie Massachusetts Institute of Technology.

Polskie startupy jadą na podbój Bostonu

Celem akceleracji MIT Enterprise Forum jest wsparcie najbardziej innowacyjnych startupów naukowo-technologicznych z Polski i Europy Środkowo-Wschodniej. W jaki sposób? Przede wszystkim poprzez połączenie ich potencjału z wiedzą i zasobami dużych przedsiębiorstw z branży finansowej, ubezpieczeniowej, energetycznej oraz life science, a także doświadczeniem mentorów, którzy osiągnęli spektakularne w biznesie międzynarodowym.

Finaliści 1. edycji akceleratora MIT Enterprise Forum CEE

Do tej pory Polska była jedynym krajem w Europie Środkowo-Wschodniej, w którym realizowano akcelerację startupów pod marką MIT Enterprise Forum. Od 15 stycznia do tego grona dołączy kolejnych czternaście państw: Czechy, Słowacja, Węgry, Austria, Rumunia, Słowenia, Chorwacja, Serbia, Bułgaria, Ukraina, Białoruś, Litwa, Łotwa oraz Estonia.

Akcelerację w 1. edycji programu przeszło łącznie 15 młodych firm technologicznych. W trakcie DemoDay, które odbyło się 9 lipca w Warszawie, wyłoniono pięciu finalistów, którzy w nagrodę otrzymali bilety na tygodniowy Bootcamp w Bostonie:

  • AISens: Zapewnia precyzyjne pomiary ruchomości stawów w czasie rzeczywistym. Dzięki Sensorom Orthyo terapia jest bardziej bezpieczna i efektywna, co znacząco ułatwia proces fizjoterapii.
  • ChallengeRocket: Platforma wykorzystująca sztuczną inteligencję do pozyskiwania i rekrutacji talentów z branży IT.
  • Intelliseq: Automatyczny system do szybkiej i precyzyjnej analizy informacji genetycznej z możliwością generowania raportów klinicznych dla wielu wątków diagnostycznych.
  • Phage Armour: Technologia zwalczania bakterii patogennych, w tym szczepów opornych na antybiotyki, za pomocą bakteriofagów, dedykowana m.in. branży weterynaryjnej i firmom zajmującym się produkcją zwierzęcą.
  • Symmetrical Al.: Oferuje usługi kredytowe API Credit Cloud dla klientów w dowolnym kontekście zakupowym poprzez zwiększenie ich poziomu dostępności.

Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

polskie-startupy-jada-na-podboj-bostonu