– W celu umożliwienia większej ilości opcji płatności wprowadzamy sprzedaż dachu za bitcoiny. Z naszej strony oferujemy bardziej elastyczny sposób płatności. Jeśli nasi klienci dzisiaj płacą za dach w szwedzkich koronach, polskich złotych lub euro, to czemu nie mieliby płacić bitcoinami? – mówi Lech Kaniuk, współzałożyciel i CEO SunRoof.

SunRoof sprzedaje dachy solarne za bitcoiny

Ostatnio Tesla zadeklarowała, że zamierza akceptować płatności za samochody w bitcoinie. Pewnie w niedalekiej przyszłości również będzie sprzedawała w ten sposób swoje dachy solarne. Jednak wygląda na to, że na dzień dzisiejszy firma SunRoof jest jedyną na świecie, która oferuje możliwość zakupu dachów solarnych za bitcoiny.

Płatność kryptowalutami wciąż może wydawać się niekonwencjonalna, jednak wiele znanych i innowacyjnych spółek też ją akceptuje, m.in. Virgin Galactic czy Microsoft. Lech Kaniuk ma już doświadczenie we wprowadzaniu płatności walutami cyfrowymi. W 2013 roku udostępnił płatność bitcoinem za jedzenie online w serwisie PizzaPortal.pl (dzisiaj Glovo). Była to pierwsza tego rodzaju platforma w naszym kraju, która akceptowała kryptowalutę jako formę rozliczenia. Teraz SunRoof oferuje taką opcję zapłaty za dachy solarne – czytamy w komunikacie.

Pod koniec zeszłego roku SunRoof pozyskał 2 mln euro dofinansowania. Runda inwestycyjna została przeprowadzona przez SMOK Ventures przy wsparciu LT Capital, EIT InnoEnergy, FD Growth Capital, KnowledgeHub oraz kilku Aniołów Biznesu.

– Już dziś otwierając się na bitcoin, przygotowujemy się na przyszłość globalnych transakcji. Planujemy rozwinąć się 10-krotnie na obecnych rynkach, czyli w Szwecji, Norwegii, Niemczech i Polsce. W tym roku uruchomimy Włochy i Hiszpanię, a w USA chcemy być obecni jeszcze przed 2022 rokiem – dodaje Lech Kaniuk.