Kapitał zostanie przeznaczony na budowę sieci stacji Powerdot o dużej mocy w całej Polsce, a także rozwój technologii pozwalającej na korzystanie z usługi ładowania, w tym nowoczesnych płatności bezgotówkowych – czytamy w komunikacie.

Powerdot z dużym zastrzykiem kapitału na inwestycje w Polsce

W ramach zamkniętej właśnie nowej rundy finansowania, Powerdot otrzyma 100 mln euro na pokrycie wydatków związanych z budową stacji ładowania w Europie. Kapitał pochodzi od francuskiego funduszu infrastrukturalnego Antin, notowanego na giełdzie w Paryżu, który już wcześniej dokapitalizował Powerdot kwotą 150 mln euro, a także od portugalskiej grupy Arie. Znaczącą część tej kwoty wzmocni polski rynek, gdzie Powerdot jest w trakcie budowy sieci stacji szybkiego ładowania.

Powerdot jest w trakcie budowy 600 stacji ładowania przy sklepach Biedronka w całym kraju, o mocy 120 kW każda. Inwestycja spowoduje potrojenie dostępnej w Polsce liczby złączy DC o mocy powyżej 100 kW. Powerdot tworzy też infrastrukturę dla parków i galerii handlowych usytuowanych w różnych częściach Polski. Realizuje również inwestycje dla franczyzobiorców takich marek detalicznych, jak Intermarche, SPAR, Auchan czy E.Leclerc.

W Polsce Powerdot uruchomił już ponad 250 punktów i jest w trakcie realizacji 1500 kolejnych. Wartość realizowanych w Polsce projektów jest większa od inwestycji Powerdot w Hiszpanii, Portugalii czy w Belgii, ustępując pod względem wielkości jedynie rynkowi francuskiemu. W całej Europie Powerdot uruchomił już 5 tysięcy punktów ładowania i jest w trakcie realizacji kolejnych 10 tysięcy – czytamy w komunikacie.