Igor Rusinowski, Unilink

To już piąty odcinek z cyklu My Business Angel Way. W poprzednich częściach rozmawialiśmy m.in. o strategii inwestycyjnej, działalności aniołów biznesu, wycenie startupów, czy samym procesie inwestycji. Rozmowy w ramach cyklu prowadzą Rafał Tomaszewski, redaktor naczelny Fintek.pl oraz Robert Ługowski, partner zarządzający Cobin Angels.

Odcinek 1: Kim są aniołowie biznesu? My Business Angel Way #1,

Odcinek 2: Osobista strategia inwestycyjna. My Business Angel Way #2,

Odcinek 3: Deal sourcing i wycena startupów. Jak znaleźć przyszłego jednorożca? My Business Angel Way #3,

Odcinek 4: Jak wygląda proces inwestycji w startup? My Business Angel Way #4.

Jak skutecznie współpracować ze startupami?

W poprzednim odcinku rozmawialiśmy przede wszystkim o samym procesie inwestycji w startup. Jak on przebiega? Jakie są ramy współpracy pomiędzy aniołem biznesu a spółką? Co z kwestiami prawnymi i samą umową? Teraz czas na zagadnienia związane z pracą ze startupami.

Jak budować wartość dla spółki jako jej inwestor? Jak odpowiednio dopasować swoje działania do skali startupu i doświadczenia foundera? Jakie główne wyzwania mogą pojawić się na tym etapie z perspektywy anioła biznesu? Na te pytania wspólnie z Robertem Ługowskim odpowiedział Igor Rusinowski, anioł biznesu i prezes zarządu Unilink.

Cykl My Business Angel Way składa się z siedmiu podcastów o aniołach biznesu i inwestowaniu, emitowanych od grudnia 2021 do marca 2022 roku. To 6 odcinków plus retransmisja Gali Business Angel of the Year 2021 by Cobin Angels, której Fintek.pl jest patronem medialnym.

Podcast można obejrzeć na YouTube. Wersja audio jest dostępna na SpotifySoundcloud oraz Apple Podcast. Pozostałe materiały znajdziecie także pod tym linkiem i w zakładce Fintek Extra.