Brainly to największa na świecie platforma peer-to-peer learning z siedzibą w Krakowie i w Nowym Jorku. Już w zeszłym roku z Brainly korzystało 100 milionów unikalnych użytkowników miesięcznie z ponad 35 krajów. Dzięki personalizacji Brainly łączy uczniów z różnych środowisk angażując ich do wspólnej nauki.

Polska firma Brainly nagrodzona przez Naspers

Naspers przyznaje takie nagrody co roku, a laureaci są wybierani spośród przedsiębiorców należących do grupy. W tym roku nagroda Founder Award trafiła do Michała Borkowskiego, który współtworzy Brainly od 2009 roku. Od tego czasu firma stała się największym na świecie edukacyjnym portalem społecznościowym dla uczniów.

Naspers to jeden z największych koncernów medialnych na świecie, działający w 120 karjach. Do tej pory Naspers zainwestował w Brainly ponad 15 milionów dolarów. Inne firmy należące do koncernu, które są dobrze znane w Polsce to PayU, Showmax, eMAG, czy OLX. W przeszłości Naspers był także właścicielem Allegro.

Warto przypomnieć, że na początku bieżącego roku Brainly przejęło serwis Bask, służący do nauki za pośrednictwem krótkich materiałów wideo. Od momentu powstania (2017 rok), Bask szybko stał się jednym z najciekawszych rozwiązań technologicznych w segmencie edukacji poprzez wideo. Według badań, materiały filmowe przyswajane są przez mózg 60 tysięcy razy szybciej niż tekst, a wideo jest najbardziej preferowanym formatem przez nastolatków. Więcej na temat przejęcia firmy Bask można przeczytać tutaj.