Partner serwisu Visa dla biznesu

Przelewy24 udostępniają Apple Pay dla wszystkich sprzedawców

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Apple Pay#Płatności
Opublikowano: 29 marca 2019, 12:05 Aktualizacja: 28 kwietnia 2019, 14:31

Serwis Przelewy24 udostępnia płatności Apple Pay dla wszystkich sprzedawców. Tym samym mobilny portfel od Apple jest już dostępny u ważnych dostawców, takich jak – PayU, Przelewy24 i Polskie ePłatności po przejęciu PayLane. To bardzo dobra informacja, ponieważ oznacza, że adopcja Apple Pay w Polsce stale się zwiększa.

Przelewy24 udostępniają Apple Pay

Apple Pay jest dostępne dla użytkowników iPhone SE, iPhone 6 i nowszych oraz Apple Watch. System pozwala na przeprowadzanie błyskawicznych transakcji za pomocą Touch ID lub Face ID. Wszystkie sklepy współpracujące z Przelewy24 mogą już wdrożyć Apple Pay w swoich serwisach, chociaż pewnie minie trochę czasu, zanim taka forma płatności będzie dostępna u wszystkich sprzedawców.

Apple Pay w Przelewy24

Pierwszym integratorem płatności, który udostępnił swoim klientom Apple Pay było PayLane, przejęte przez Polskie ePłatności. Następnie ich śladem poszło PayU, a teraz do tego szacownego grona dołączają także Przelewy24. Mobilny portfel od Apple w swojej ofercie posiadają także Cinkciarz oraz Blue Media.

Płatności Apple Pay są bezpieczne, ponieważ żadne dane nie są przechowywane na urządzeniu klienta czy serwerach Apple. Do autoryzacji transakcji wykorzystywany jest jednorazowy, unikatowy kod bezpieczeństwa. Z perspektywy klienta płatność poprzez Apple Pay to potwierdzenie tożsamości za pomocą Touch ID lub Face ID. Co ciekawe podczas swojej ostatniej konferencji firma z Cupertino zaprezentowała także inne ciekawe rozwiązanie – Apple Card. Ma to być wirtualna karta bez numerów wydawana we współpracy z Goldman Sachs i Mastercard.

Przy okazji warto wspomnieć, że właściciel Przelewy24 – PayPro, może niedługo znaleźć się w rękach duńskiej firmy Nets. Na początku stycznia Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów potwierdził, że otrzymał informację o zamiarze koncentracji i przejęcia wyłącznej kontroli nad PayPro przez Nets. Jeżeli taka transakcja doszłaby do skutku, to Duńczycy staliby się właścicielami drugiej polskiej spółki. Wcześniej nabyli Dotpay/eCard od Funduszu MCI, za rekordową kwotę 315 mln złotych. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

przelewy24-udostepniaja-apple-pay-dla-wszystkich-sprzedawcow