Apple Pay jest dostępne dla użytkowników iPhone SE, iPhone 6 i nowszych oraz Apple Watch. System pozwala na przeprowadzanie błyskawicznych transakcji za pomocą Touch ID lub Face ID. Wszystkie sklepy współpracujące z Przelewy24 mogą już wdrożyć Apple Pay w swoich serwisach, chociaż pewnie minie trochę czasu, zanim taka forma płatności będzie dostępna u wszystkich sprzedawców.

Apple Pay w Przelewy24

Pierwszym integratorem płatności, który udostępnił swoim klientom Apple Pay było PayLane, przejęte przez Polskie ePłatności. Następnie ich śladem poszło PayU, a teraz do tego szacownego grona dołączają także Przelewy24. Mobilny portfel od Apple w swojej ofercie posiadają także Cinkciarz oraz Blue Media.

Płatności Apple Pay są bezpieczne, ponieważ żadne dane nie są przechowywane na urządzeniu klienta czy serwerach Apple. Do autoryzacji transakcji wykorzystywany jest jednorazowy, unikatowy kod bezpieczeństwa. Z perspektywy klienta płatność poprzez Apple Pay to potwierdzenie tożsamości za pomocą Touch ID lub Face ID. Co ciekawe podczas swojej ostatniej konferencji firma z Cupertino zaprezentowała także inne ciekawe rozwiązanie – Apple Card. Ma to być wirtualna karta bez numerów wydawana we współpracy z Goldman Sachs i Mastercard.

Przy okazji warto wspomnieć, że właściciel Przelewy24 – PayPro, może niedługo znaleźć się w rękach duńskiej firmy Nets. Na początku stycznia Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów potwierdził, że otrzymał informację o zamiarze koncentracji i przejęcia wyłącznej kontroli nad PayPro przez Nets. Jeżeli taka transakcja doszłaby do skutku, to Duńczycy staliby się właścicielami drugiej polskiej spółki. Wcześniej nabyli Dotpay/eCard od Funduszu MCI, za rekordową kwotę 315 mln złotych. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.