PZU i Alior zapowiadało uruchomienie i wdrożenie Cash już od jakiegoś czasu – dzisiaj poinformowano o zakończeniu pilotażu, który rozpoczął się pod koniec zeszłego roku. Platforma (adres: portalcash.pl) działa w modelu salary-linked loans, który w ostatnim czasie zyskuje na popularności, w szczególności w krajach anglosaskich.

Tania pożyczka dodatkową formą benefitu

Platforma Cash to forma benefitu dla pracowników, którzy dzięki niej mogą np. zawnioskować o zaliczkę pensji w wygodny sposób. Spłata następuje automatycznie z pensji pracownika. Na razie z platformy mogą korzystać pracownicy dwóch spółek z grupy PZU.

– Rozpoczynamy działalność na szeroką skalę. Po udanym zakończeniu pilotażowej fazy, gdy możliwość korzystania z pożyczek zaoferowaliśmy pracownikom spółek z Grupy PZU, otwieramy się na współpracę z innymi firmami. Pierwszą jest PKP TELKOL, spółka z Grupy PKP. To szczególny wyraz troski o pracowników – mówi Małgorzata Sadurska, członek zarządu PZU. PKP TELKOL to spółka świadcząca specjalistyczne usługi telekomunikacyjne i utrzymaniowe dla sektora kolejowego.

– Udostępnienie tak unikalnej platformy pożyczkowej odpowiada na aktualne potrzeby klientów. Pokazuje też, że Alior Bank, będący częścią Grupy PZU, tworzy unikalne rozwiązania i w ten sposób dyktuje trendy na finansowym rynku – mówi Iwona Duda, wiceprezes kierująca pracami zarządu Alior Banku.

Jak działa portal Cash?

Pracownicy zatrudnieni na umowach o pracę mogą w wygony sposób uzyskać niskooprocentowane pożyczki na dowolny cel – maksymalna kwota to 50 tys. zł, a okres spłaty wynosi od 3 do 36 miesięcy. W materiale prasowym czytamy, że koszt takiej pożyczki to 5 zł miesięcznie za każdy pożyczony 1000 zł pod warunkiem, że okres spłaty wynosi co najmniej 18 miesięcy. Pracownicy nie muszą przedstawiać zaświadczenia o zarobkach, gdyż tego rodzaju formalności załatwiane są po stronie pracodawcy. Jak czytamy w informacji prasowej – proces jest w pełni zdalny – wniosek wypełniany jest online, a umowę podpisuje się poprzez token wysłany za pomocą SMS na numer pracownika.

– Cash jest dla pracodawców sposobem na zyskanie większej atrakcyjności na rynku pracy. Oferując pracownikom dodatkowe korzyści, mogą utrzymać tych, na których im najbardziej zależy i zdobyć nowych – wyjaśnia Weronika Dejneka, prezes spółki zarządzającej portalem Cash.

Pracodawcy, którzy chcieliby zaoferować swoim pracownikom możliwość skorzystania z platformy, otrzymują od Cash pełne wsparcie – od szkoleń po bieżący serwis.

/LP