O sprawie pisze serwis Bankier.pl. Pracownicy mogą monitorować swój rachunek PPK za pośrednictwem platformy inPZU. W dedykowanym panelu na platformie zatrudnione osoby znajdą informacje o dokonanych wpłatach, stanie swoich oszczędności, a także o wycenie i stopie zwrotu PPK. Z poziomu inPZU pracownik będzie mógł również złożyć zlecenia – dotyczące między innymi wysokości wpłat, sposobu inwestowania oszczędności, czy wypłaty pieniędzy. Zlecenia zatwierdza się kodem SMS, co ma zapewnić bezpieczeństwo operacji – podaje Bankier.pl

PPK przez Internet dzięki inPZU. Czy to się opłaca?

PZU podpisało już kilkadziesiąt umów o zarządzanie PPK – między innymi z Grupą PKN Orlen. Dzięki temu kilkanaście tysięcy pracowników Orlenu będzie miało możliwość oszczędzania w PPK prowadzonym przez PZU. To już kolejne pole współpracy między Grupą PZU a PKN Orlen. Największy polski ubezpieczyciel zapewnia już pracownikom Orlenu kompleksową opiekę zdrowotną w ramach pakietów medycznych PZU Zdrowie, a także ubezpieczenia na życie.

Ustawa o Pracowniczych Planach Kapitałowych obowiązuje od 1 stycznia 2019 roku. Na początek z programu skorzystają osoby pracujące w dużych przedsiębiorstwach, zatrudniających ponad 250 osób. Z kolei już od 1 stycznia 2020 roku do PPK dołączą pracownicy firm zatrudniających od 50 do 249 osób.

Informacje o Pracowniczych Planach Kapitałowych dostępne są na stronie mojeppk.pl. To oficjalny portal o PPK, prowadzony przez Polski Fundusz Rozwoju. W serwisie znajdziemy wszystkie informacje o funkcjonowaniu PPK, w tym kalkulator PPK. Niestety z uwagi na to, że jest to serwis rządowy, nie znajdziemy w nim krytycznych opinii dotyczących programu. Jeśli zastanawiacie się czy warto pozostać w PPK i odsyłamy do podlinkowanego tekstu.