Partner serwisu Visa dla biznesu

PZU wprowadza nowy sposób potwierdzania tożsamości – za pomocą aplikacji mObywatel

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#govtech#Insurtech
Opublikowano: 22 lipca 2020, 11:25 Aktualizacja: 22 lipca 2020, 15:30

PZU we współpracy z Ministerstwem Cyfryzacji wdrożyło nowe rozwiązanie służące do uwierzytelniania użytkownika na platformie mojePZU. Już niebawem klienci będą mogli zdalnie potwierdzić swoją tożsamość za pomocą aplikacji mObywatel.

PZU wprowadza nowy sposób potwierdzania tożsamości - za pomocą aplikacji mObywatel

Nowa wersja aplikacji mObywatel na systemy Android pojawi się już w najbliższych dniach. Nieco dłużej będą musieli poczekać użytkownicy urządzeń z iOS – aktualizacja powinna być dostępna na początku sierpnia.

Współpraca PZU i Ministerstwa Cyfryzacji

W nowej wersji aplikacji pojawi się możliwość przekazania danych do instytucji – na początek do PZU. Jak to działa? W aplikacji mObywatel wybieramy mTożsamość, a następnie opcję „Przekaż do Instytucji”, skanując lub kopiując wygenerowany w mojePZU kod QR. W ten sposób przekazujemy swoje dane do ubezpieczyciela. Od tego momentu można już korzystać z usług dostępnych w mojePZU.

Ministerstwo Cyfryzacji planuje rozszerzenie nowej funkcjonalności także na inne instytucje i mniejsze firmy. Minister cyfryzacji Marek Zagórski zdradził, że trwają obecnie rozmowy z kilkoma podmiotami – między innymi z branży fintess, czy branży medycznej.

– Dzięki mObywatelowi nasi klienci mają także szybki dostęp do swojej dokumentacji medycznej w PZU Zdrowie. Mogą pobierać e-recepty, skierowania i otrzymywać wyniki badań. Poprzez platformę mojePZU można także zgłosić szkodę, kupić m.in. polisę mieszkaniową i turystyczną, umówić się do lekarza oraz zainwestować oszczędności. Na klientów czekają tu także atrakcyjne rabaty oraz zniżki w ramach Klubu PZU Pomocni – dodaje Konrad Grajeta, dyrektor projektu mojePZU.

– Z aplikacji mObywatel korzysta już ponad 1,3 mln Polaków. Mając aplikację, bez konieczności pokazywania dowodu, m.in. wylegitymujemy się na poczcie przy odbiorze paczki, w pociągu – w trakcie kontroli biletów, czy odbierzemy kartę wyborczą. mObywatel przydaje się także w wielu innych sytuacjach. Stale pracujemy nad nowymi funkcjonalnościami. Już dziś można w niej znaleźć także mPojazd, a wkrótce pojawi się też coś, na co czeka wielu kierowców – prawo jazdy w telefonie, czyli mPrawo Jazdy – mówi Marek Zagórski, minister cyfryzacji.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

pzu-wprowadza-nowy-sposob-potwierdzania-tozsamosci-za-pomoca-aplikacji-mobywatel