Sztuczna inteligencja w likwidacji, „preobsługa” szkód czy semantyczny OCR – to tylko część z innowacyjnych rozwiązań i projektów wdrożonych przez PZU. W ramach rozpoczętej wiosną szóstej edycji programu, PZU współpracuje łącznie nad wdrożeniem czterech innowacyjnych pilotażowych rozwiązań. Mowa o projektach takich startupów jak Protect.me, Tensorflight, ChallengeRocket i Symmetrical.ai.

PZU rozwija innowacje z akceleratora MIT Enterprise Forum CEE

Grupa PZU w swojej strategii zakłada współpracę ze startupami i budowę ekosystemu innowacji. Obecnie PZU skupia się na poszukiwaniu rozwiązań z trzech obszarów: wykorzystania dużych zbiorów danych, cyfryzacji procesów biznesowych oraz interakcji z klientami – wyjaśnia PZU w komunikacie.

Czym zajmują się startupy wybrane przez PZU? Protect.me oferuje rozwiązanie informatyczne umożliwiające uruchomienie cyfrowego marketu w obszarze innowacyjnych mikroubezpieczeń sprzedawanych kontekstowo. Z kolei Tensorflight to startup funkcjonujący w obszarze zaawansowanej analityki opartej o technologie sztucznej inteligencji, satelitarną oraz Google Street View, oferujący swoje usługi ubezpieczycielom i reasekuratorom. Tensorflight już wcześniej dał się poznać czytelnikom Fintek.pl – startup zwyciężył w konkursie organizowanym przez Ministerstwo Finansów, w ramach GovTech Polska.

ChallengeRocket to spółka wspierająca nowe podejście do rekrutacji talentów do obszaru IT w PZU. Rekrutacja odbywa się poprzez specjalne wyzwania programistyczne dostępne na platformie pzu.challengerocket.com. Ostatnim z wyróżnionych startupów jest Symmetrical.ai, który działa w modelu fintech-as-a-service i prowadzi platformę do udzielania prostego i wygodnego finansowania, między innymi  w kontekście finansów pracowniczych oraz otwartej bankowości.