Partner serwisu Visa dla biznesu

PZU zaprosił do współpracy cztery startupy

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Insurtech#Start up
Opublikowano: 6 sierpnia 2019, 13:21 Aktualizacja: 7 sierpnia 2019, 09:02

W ramach 6. edycji akceleratora MIT Enterprise Forum CEE PZU zaprosił do współpracy cztery startupy. To nie koniec, ponieważ wkrótce ruszy nabór do kolejnych programów wspieranych przez PZU.

PZU zaprosił do współpracy cztery startupy

Sztuczna inteligencja w likwidacji, „preobsługa” szkód czy semantyczny OCR – to tylko część z innowacyjnych rozwiązań i projektów wdrożonych przez PZU. W ramach rozpoczętej wiosną szóstej edycji programu, PZU współpracuje łącznie nad wdrożeniem czterech innowacyjnych pilotażowych rozwiązań. Mowa o projektach takich startupów jak Protect.me, Tensorflight, ChallengeRocket i Symmetrical.ai.

PZU rozwija innowacje z akceleratora MIT Enterprise Forum CEE

Grupa PZU w swojej strategii zakłada współpracę ze startupami i budowę ekosystemu innowacji. Obecnie PZU skupia się na poszukiwaniu rozwiązań z trzech obszarów: wykorzystania dużych zbiorów danych, cyfryzacji procesów biznesowych oraz interakcji z klientami – wyjaśnia PZU w komunikacie.

Czym zajmują się startupy wybrane przez PZU? Protect.me oferuje rozwiązanie informatyczne umożliwiające uruchomienie cyfrowego marketu w obszarze innowacyjnych mikroubezpieczeń sprzedawanych kontekstowo. Z kolei Tensorflight to startup funkcjonujący w obszarze zaawansowanej analityki opartej o technologie sztucznej inteligencji, satelitarną oraz Google Street View, oferujący swoje usługi ubezpieczycielom i reasekuratorom. Tensorflight już wcześniej dał się poznać czytelnikom Fintek.pl – startup zwyciężył w konkursie organizowanym przez Ministerstwo Finansów, w ramach GovTech Polska.

ChallengeRocket to spółka wspierająca nowe podejście do rekrutacji talentów do obszaru IT w PZU. Rekrutacja odbywa się poprzez specjalne wyzwania programistyczne dostępne na platformie pzu.challengerocket.com. Ostatnim z wyróżnionych startupów jest Symmetrical.ai, który działa w modelu fintech-as-a-service i prowadzi platformę do udzielania prostego i wygodnego finansowania, między innymi  w kontekście finansów pracowniczych oraz otwartej bankowości.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

pzu-zaprosil-do-wspolpracy-cztery-startupy