O sprawie napisał serwis PR News. Informacje o wdrożeniu Twisto Pay na platformie ING znalazły się w regulaminie, który otrzymali użytkownicy Moje Usługi. Na razie nie wiadomo wiele więcej o nowym rozwiązaniu, ale można domniemywać, że dzięki odroczonym płatnościom Twisto będzie można opłacać rachunki i faktury za pomocą platformy. Klienci będą mieli dodatkowe 21 dni na spłatę należności.

ING wykorzysta odroczone płatności Twisto w serwisie Moje Usługi

Moje Usługi to serwis uruchomiony przez ING w październiku ubiegłego roku. Platforma pozwala na agregowanie rachunków w jednym miejscu, monitorowanie ich i zarządzanie płatnościami cyklicznymi. Serwis został zintegrowany z bramką płatniczą imoje, dzięki czemu rachunki można opłacać za pomocą karty, BLIKA, lub pay-by-linków. Bramka ING obsługuje także odroczone płatności Twisto, dlatego zapowiadane wdrożenie nie powinno zaskakiwać.

ING współpracuje z czeskim fintechem Twisto od 2018 roku. Bank zainwestował w spółkę i wspiera jej ekspansję na polskim rynku, która na razie przebiega całkiem nieźle. Na początku Twisto zaoferowało Polakom odroczone płatności, a następnie limit kredytowy z terminem spłaty sięgającym nawet 45 dni.

Kamieniem milowym dla działalności Twisto w Polsce był jednak debiut aplikacji mobilnej wraz z kartą wielowalutową. W niecałe dwa miesiące od debiutu nowych produktów rejestrację w Twisto rozpoczęło ponad 110 tys. Polaków. Więcej o usługach czeskiego fintechu można przeczytać w rozmowie z Michalem Smidą, założycielem i CEO Twisto.