Polska to pierwszy rynek, na którym działa challenger bank od Raiffeisena. Już od kilku tygodni z aplikacji mogli korzystać posiadacze iPhone’ów. Teraz jest ona dostępna także na urządzeniach z Androidem.

Aplikacja Raiffeisen Digital Bank dostępna na Androidzie

Raiffeisen Digital Bank na początek kieruje swoją ofertę do klientów indywidualnych, którzy za pomocą aplikacji mogą wnioskować o pożyczkę całkowicie zdalnie. Wystarczy wypełnić wniosek, przejść proces wideoweryfikacji tożsamości (m.in. pokazanie dowodu osobistego) i zalogować się na posiadanym koncie bankowym.

Pieniądze trafią na wskazany przez nas rachunek jeszcze tego samego dnia (szybkie wypłaty w Raiffeisen Digital Bank obsługuje Blue Media) , a umowa podpisywana jest online. Limit kredytowy wynosi 100 tys. PLN z maksymalnym okresem spłaty do 60 miesięcy.

W kolejnych miesiącach zapewne możemy spodziewać się poszerzania portfolio usług – chociażby o kredyt dla przedsiębiorców. Na czele Raiffeisen Digital Bank w Polsce stoi country manager Kamil Niewiatowski. Wcześniej pracował on w takich podmiotach jak Idea Bank, iwoca, czy inviPay.

Konkurencja ze strony challenger banków

Głównym konkurentem dla Raiffeisen Digital Bank w Polsce jest Aion Bank, który przez pierwszy miesiąc działalności w Polsce pozyskał 10 tys. klientów i zebrał ponad 500 mln PLN w depozytach (stan na wrzesień 2021). W aplikacji Aiona można ubiegać się o kredyt do kwoty 90 tys. złotych z maksymalnym okresem spłaty do 84 miesięcy.

Z kolei Revolut Bank we wrześniu podniósł limit kredytowy do 100 tys. złotych. Wcześniej wynosił on 50 tys. PLN.