Źródła Sky News donoszą, że runda inwestycyjna miałaby się odbyć już tego lata. W przedsięwzięciu pomoże Revolutowi firma FT Partners, która ma doradzać fintechowi przy transakcji.

Revolut szykuje się do kolejnej rundy inwestycyjnej

Obecnie Revolut jest wyceniany na 5,5 mld dolarów – to efekt ostatniego dofinansowania, w którym fintech pozyskał 500 mln USD. Ostatecznie rudna inwestycyjna została powiększona o kolejne 80 mln USD. Teraz Sky News podaje, że w trakcie następnej rundy fintech miałby sprzedać nowe akcje o wartości około 250 mln dolarów. To z kolei oznacza, że Revolut nie ma na razie planów rychłego wejścia na giełdę.

Od startu w 2015 roku Revolut zdobył bazę ponad 15 mln klientów detalicznych i 500 tys. użytkowników biznesowych. Obecnie fintech stara się o licencję bankową w USA i Wielkiej Brytanii, dzięki czemu będzie mógł przyjmować depozyty poza Unią Europejską. Obecnie spółka posiada licencję bankowa wydaną na Litwie, a Revolut Bank działa już między innymi w Polsce.

Revolut w przyszłym miesiącu opublikuje wyniki finansowe za 2020 rok. We wcześniejszym roku fintech potroił stratę do poziomu 106,5 mln funtów – pomimo dynamicznego wzrostu przychodów i liczby klientów.