Rozwiązania z zakresu otwartej bankowości pozwalają m.in. na agregacje rachunków (różne konta z różnych banków w jednej aplikacji mobilnej), potwierdzanie dochodów czy też zlecanie przelewów z rachunków posiadanych w innych bankach. Open banking to usługi oparte głównie o API wprowadzane dzięki dyrektywie PSD2.

Revolut łączy siły z fintechem Tink

Usługa inicjowania płatności (PIS) umożliwia użytkownikom Revoluta w całej Europie płynne przenoszenie pieniędzy między kontami. Rozwiązanie od Tink pozwoli klientom łączyć się z kontem bankowym, błyskawicznie autoryzować i realizować płatności bez opuszczania aplikacji brytyjskiego fintechu.

Ponad pół miliona firm korzysta obecnie z rozwiązań oferowanych przez Revolut Buisness. Docelowo, oferta banku ma skupić w jednym miejscu wszystko, co jest potrzebne do prowadzenia biznesu. Nie ma więc niczego zaskakującego w nawiązaniu współpracy z Tink. Szczególnie, że podczas Money 20/20 Europe David Kjellen ogłosił, że jego firma będzie współpracować także z holenderskim gigantem Adyen.

— To świadczy o znaczeniu inicjacji płatności i rozwoju, który zaobserwowaliśmy w tej przestrzeni. Lubimy wspierać pionierów, a są nimi duże banki lub firmy typu scale-up, takie jak Adyen i Revolut. Jesteśmy zależni od ludzi, którzy po raz pierwszy chcą tworzyć nowe usługi i mają zdolność do masowego przyjęcia na rynek — powiedział Daniel Kjellen, dyrektor generalny Tink.