Partner serwisu Visa dla biznesu

Revolut startuje z usługą bezprowizyjnego handlu akcjami

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Fintech#Revolut
Opublikowano: 1 sierpnia 2019, 11:47 Aktualizacja: 6 sierpnia 2019, 16:20

Revolut ogłosił uruchomienie platformy do bezprowizyjnego handlu akcjami. Na początek skorzystają z niej użytkownicy kart Metal.

W aplikacji Revolut kupisz złoto. Niestety na razie nie w Polsce

Od momentu, gdy w aplikacjach właścicieli kart Revolut Metal aktywuje się nowa funkcja, będą mogli realizować miesięcznie do 100 natychmiastowych, bezprowizyjnych transakcji akcjami ponad 300 spółek notowanych na amerykańskich giełdach New York Stock Exchange i NASDAQ. Fintech będzie stopniowo uzupełniał listę o kolejne podmioty. W planach jest także udostępnienie akcji spółek notowanych w Wielkiej Brytanii i Europie oraz funduszy indeksowych (ETF).

Przejdź do REVOLUTA! Kliknij tu I poznaj korzyści

Przy okazji warto przypomnieć, że kilka dni temu litewski fintech Evarvest opublikował tabele opłat i prowizji, odnośnie swoich usług na polskim rynku. Firma zaoferuje dostęp do handlu akcjami z całego świata – także tych z amerykańskiego rynku. Evarvest zadebiutuje w Polsce w I kwartale 2020 roku.

Tanie inwestowanie na amerykańskich giełdach w aplikacji Revolut

W ciągu kilku następnych tygodni dostęp do platformy otrzymają wszyscy użytkownicy aplikacji. Użytkownicy kart Metal będą mieli do dyspozycji 100 bezprowizyjnych transakcji w comiesięcznym odnawialnym limicie, użytkownicy kart Premium 8 takich transakcji, a kart Standard 3 transakcje bez prowizji w miesiącu. Transakcje ponad limitem, będą obarczone prowizją 1 GBP za transakcję (4 PLN). Opłata roczna wyniesie 0,01 procenta wartości rynkowej całego portfolio posiadanych akcji.

Górny limit wartości pojedynczej transakcji to 1 tys. USD. Nie ma natomiast progu minimalnego. Użytkownik ma możliwość kupowania ułamków akcji nawet za symbolicznego dolara. W ten sposób Revolut chce otworzyć rynek akcji dla każdego i odczarować go z aury elitarności, niedostępności, wysokich progów wejścia, kosztownych opłat i prowizji, skomplikowanych terminali i platform tradingowych – czytamy w komunikacie brytyjskiego fintechu.

Wszystkie transakcje walutowe będą realizowane, tak jak do tej pory, poprzez wielowalutową aplikację Revolut. Oznacza to, że każdy kto chce kupić akcje na amerykańskiej giełdzie, może wymienić PLN na USD po kursie Revolut manualnie lub skorzystać z funkcji automatycznej wymiany.

 

Dowiedz się więcej o REVOLUT


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

revolut-startuje-z-usluga-bezprowizyjnego-handlu-akcjami