Stefan Wille spędził rok w Credit Suisse i dwa lata w niemieckim challenger banku N26. Z kolei Anna Borzenko przez rok pracowała w CearBank i przez osiem lat w Royal Bank of Canada. Dołączyli oni do Revoluta latem zeszłego roku. Zgodnie ze stanowiskiem rzecznika brytyjskiego fintechu Anna Borzenko była zatrudniona tylko na czas określony, a jej kontrakt po prostu wygasł. O przetasowaniach w kadrze kierowniczej Revoluta pisze serwis Financial News.

Zmiany w ekipie Revoluta

Miesiąc temu z Revoluta odszedł David MacLean, który piastował funkcję CFO – pracował w brytyjskim fintechu zaledwie przez 6 miesięcy. Przyczyną rezygnacji miały być powody osobiste. Jego miejsce zajął Bill Rattray, który wcześniej zajmował stanowisko CFO w Standard Life Aberdeen.

Revolut chce zacząć zarabiać już pod koniec bieżącego roku – ten cel nie uległ zmianie pomimo wybuchu pandemii koroanwirusa (to naprawdę trudny okres dla challenger banków). Przychody spółki wzrosły prawie czterokrotnie w roku 2018, ale pomimo tego w tym okresie strata zwiększyła się do kwoty 33 mln dolarów (wzrosła ponad dwukrotnie). Warto przypomnieć, że w lutym Revolut pozyskał 500 mln dolarów dofinansowania.

Obecnie fintech skupia się na ekspansji na rynek USA, a w tym celu zatrudnił doświadczonych bankowców. Do Revoluta dołączyli Bruce Wallece (były COO Sillicon Valley Bank) i Ron Oliveria (wcześniej zajmował kierownicze stanowiska w amerykańskich instytucjach finansowych).