Zakup kryptowalut możliwy jest z poziomu aplikacji w smartfonie. Klienci Revolut mogą błyskawicznie wymieniać 25 walut FIAT, w tym PLN, EUR i USD, bezpośrednio na waluty cyfrowe, które potem mogą bezpiecznie przechowywać lub w ciągu kilku sekund sprzedać wprost z poziomu aplikacji. Mogą także ustawiać i otrzymywać powiadomienia, gdy wybrana kryptowaluta osiągnie określoną wartość.

ZDOBĄDŹ DARMOWĄ KARTĘ REVOLUT

Miesiąc temu Revolut wprowadził funkcję regularnego oszczędzania pod nazwą Vaults. Pozwala ona na zaokrąglanie kwot codziennych transakcji kartą i odkładanie tych środków w postaci jednej z walut, FIAT lub cyfrowej. Od tego czasu, już ponad 50.000 klientów zdecydowało się gromadzić z pomocą Vault swoje oszczędności w kryptowalutach.

Dołączenie XRP i Bitcoin Cash wynika z ogromnego popytu i konkretnych oczekiwań społeczności Revolut oraz tego, że jeszcze nie wszystkie duże giełdy kryptowalut mają w ofercie te dwie waluty cyfrowe.

– Stworzyliśmy tą innowacyjną funkcję by udostępnić waluty cyfrowe szerokiej grupie konsumentów. Konieczność korzystania z giełd, kluczy prywatnych, portfeli offline, zniechęca wiele osób do walut cyfrowych, dlatego proponujemy prostszą drogę dla konsumentów by zapoznali się z kryptowalutami w praktyce. Zapytaliśmy społeczność Revolut, które kryptowaluty powinniśmy dołączyć jako kolejne. Ilość głosów wskazujących na XRP i Bitcoin Cash była przytłaczająca. Po miesiącach negocjacji i prac przygotowawczych, jest nam bardzo miło zaoferować na polskim rynku dwie nowe waluty cyfrowe. – powiedział Vlad Yatsenko, współzałożyciel i Chief Technology Officer w Revolut.

W Polsce kryptowaluty są na cenzurowanym

Rozszerzenie oferty o kryptowaluty wydawało się koniecznością do zwiększenia dynamiki pozyskiwania nowych klientów, których skusić mogła możliwość bardzo łatwego „zakupu” kryptowaluty. Wbrew pozorom dla laika, znalezienie prostej one-clickowej aplikacji do nabycia kryptowaluty jest bardzo trudne. Revolut wyróżnia się na tym tle i jest to działanie racjonalne z punktu widzenia rozwoju firmy, dla której celem podstawowym jest wzrost i osiągnięcie odpowiedniej skali.

Niemniej, zwracamy uwagę, że kryptowaluty, chociaż są ciekawym dodatkiem do Revoluta, to nie powinny być traktowane jako usługa podstawowa na bazie, której buduje się portfel klientów w Polsce, czyli kraju, w którym stanowisko nadzorcy w kwestii kryptowalut jest raczej negatywne. Być może kiedyś to się zmieni. Oczywiście to nie przeszkadza podmiotom z sektora finansowego aktywnie uczestniczyć w rozwoju technologii blockchain, ale to już inna para kaloszy.

Revolut ma 1,8 mln klientów na świecie, z tego już ponad 100 tys. w Polsce. Celem firmy jest pozyskanie zamknięcie roku ze 150 tysiącami klientów z Polski.

Jak uzyskać kartę Revolut?

Revolut to przede wszystkim wygodna i tania w użytkowaniu karta wielowalutowa umożliwiająca podgląd wydatków praktycznie w czasie rzeczywistym. Swoją przewagę na rynku budują w oparciu o doskonały user experience oraz transparentny i korzystny dla podstawowego konsumenta cennik usług.

kliknij I odbierz KARTĘ REVOLUT

– Z punktu widzenia klienta szczególnie dotkliwa jest niepewność ile użycie karty podczas wyjazdu zagranicznego będzie go finalnie kosztować – jakie prowizje, opłaty zostaną mu naliczone, po jakim kursie bedzie dokonane przewalutowanie – zbyt często jest to przykra niespodzianka. Dlatego zapotrzebowanie na karty wielowalutowe jest bardzo duże. Cześć klientów jest w stanie zaakceptować koszty jesli je zna, ukrywanie ich przed klientem i doliczanie po cichu prowizji jest nie do zaakceptowania. My rekomendujemy rozwiązanie gdzie opłat i prowizji nie ma wcale – mówi Karol Sadaj, Country Manager at Revolut w Polsce.

O tym jak nowi klienci mogą bezpłatnie uzyskać kartę Revolut informowaliśmy w tym artykule.

/Revolut, Fintek.pl