Partner serwisu Visa dla biznesu

Revolut udostępnia lokaty w Wielkiej Brytanii

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Fintech#Revolut
Opublikowano: 23 stycznia 2020, 12:49 Aktualizacja: 23 stycznia 2020, 15:40

Klienci Revoluta w Wielkiej Brytanii mogą już skorzystać z nowej funkcji – Savings Vault, czyli oszczędzania na lokatach. Na początek takie rozwiązanie jest dostępne tylko dla brytyjskich użytkowników pakietu Metal.

Revolut udostępnia lokaty w Wielkiej Brytanii

Brytyjski fintech wprowadził nową usługę we współpracy z Flagstone i bankiem Paragon Bank. Gwarancja depozytów ma być świadczona do kwoty 85 tys. funtów, a oprocentowanie lokaty wynosi 1,35%.

Savings Vaults to rozszerzenie dobrze znanej usługi Vaults – która zadebiutowała w kwietniu 2018 roku.

Lokaty od Revoluta już dostępne w Wielkiej Brytanii

Do tej pory klienci Revoluta mogli odkładać tylko zaokrągloną resztę z codziennych zakupów – teraz będą mogli dokonywać regularnych, lub jednorazowych wpłat. Zgodnie z komunikatem Revoluta użytkownicy otworzyli ponad 2,5 mln „Sejfów”, w których odłożyli ponad 1 mld funtów. Potencjał widać jak na dłoni.

Na razie Savings Vaults są dostępne tylko w funtach brytyjskich dla użytkowników Revolut Metal w Zjednoczonym Królestwie. W kolejnych miesiącach z nowej usługi będą mogli skorzystać także posiadacze pakietów Premium i Standard w UK, ale z niższym oprocentowaniem lokaty.

W sumie z usług Revoluta korzysta już 10 mln klientów, z czego w Polsce jest ich ponad 900 tysięcy. Celem brytyjskiego fintechu jest przekroczenie 100 mln klientów na świecie już w 2023 roku. Na razie aplikacja dostępna jest w Europie i w Australii, ale już teraz Revolut prowadzi ekspansję na rynkach azjatyckich – między innymi w Singapurze. Fintech przymierza się także do ekspansji w Stanach Zjednoczonych.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

revolut-udostepnia-lokaty-w-wielkiej-brytanii