Proces wymiany na Bitcoin, Litecoin czy Ethereum będzie tak samo łatwy i szybki, jak doładowanie konta Revolut w walucie bazowej. Wymiana zajmie tylko 30 sekund, czyniąc Revolut najszybszym i najprostszym sposobem na kupno i sprzedaż kryptowalut.

Czytaj także: Revolut ma już ponad milion użytkowników

Revolut inwestuje w kryptowaluty

Klienci Revolut będą mogli bezpiecznie przechowywać swoje kryptowaluty w aplikacji lub błyskawicznie i bezpłatnie przesłać je do innych użytkowników. W przypadku braku waluty bazowej na koncie podczas korzystania z karty, aplikacja szybko przewalutuje kryptowalutę przechowywaną przez klienta po najkorzystniejszym kursie.

Czytaj także: Kryptowaluta napędzana ropą. Nowy pomysł Wenezueli

Aby zapewnić sprawny dostęp do kryptowalut, klienci będą mogli kupić je we wszystkich 25 walutach bazowych, w tym także  w złotym polskim, eliminując przy tym opłaty za wymianę walutową.

Revolut wprowadzi również najbardziej konkurencyjne stawki dla tych, którzy chcą kupić kryptowaluty. Wielu brokerów oszukuje twierdząc, że oferują niskie rynkowe stawki, gdy w rzeczywistości naliczają szereg ukrytych opłat, takich jak opłaty depozytowe i opłaty wyjściowe, co zazwyczaj kosztuje konsumentów średnio 5-9% na każdej wymianie. Revolut zastosuje jedynie marżę wysokości 1,5% podczas procesu wymiany bez żadnych ukrytych opłat.

– Mimo, że obecnie jest to jeden z najgorętszych trendów na świecie, wejście na rynek kryptowalut potrafi być bardzo czasochłonne i kosztowne. My zamierzamy umożliwić  dostęp do nich wszystkim klientom Revolut, szybciej niż jakakolwiek inna platforma na rynku. – komentował Nikolay Storonsky, założyciel i CEO Revolut.

– Pozwalając naszym klientom na bezproblemowe kupowanie, przechowywanie i sprzedawanie kryptowalut, podtrzymujemy naszą reputację przełomowego innowatora w świecie finansów osobistych. Dostęp do kryptowalut był na pierwszym miejscu wśród funkcji, których domagali się nasi klienci. Dlatego też wysłuchaliśmy ich i przeszliśmy do działania. – dodaje.

– Uważamy, że aby zwiększyć masowe zastosowanie kryptowalut, należy przede wszystkim ograniczyć barierę wejścia na ten rynek. Wprowadzenie kryptowalut do Revolut pozwoli wszystkim użytkownikom na uzyskanie dostępu do cyfrowych walut w prosty, bezpieczny i bezproblemowy sposób. – mówi Lewis Tuff, główny inżynier Revolut.