By zacząć korzystać z produktów kredytowych, klienci Revolut Bank muszą pobrać najnowszą wersję aplikacji Revolut. Obecnie trwa pilotaż, w trakcie którego fintech przyzna kredyty i karty kredytowe ograniczonej grupie klientów. Pozostali klienci mogą zgłosić swoje zainteresowanie usługą klikając baner w aplikacji i otrzymać powiadomienie gdy tylko pojawi się możliwość aplikowania o kredyt.

Revolut Bank udostępnia w Polsce kredyty i karty kredytowe

Aby aplikować o kredyt konsumencki do kwoty 20 tys. zł wystarczy kilka kliknięć. Cały proces od przesłania aplikacji do otrzymania pieniędzy na konto ma zająć parę minut. W aplikacji klienci będą mogli spłacić część lub całość pożyczonej kwoty, a także sprawdzić w dowolnej chwili stan spłaty kredytu.

Poza kredytem konsumenckim, Revolut Bank zaprasza polskich klientów do aplikowania o kartę kredytową. Limit kredytowy w karcie wynosi obecnie do 20 tys. złotych – z możliwością podwyższenia w przyszłości. Za zakupy kartą kredytową Revolut Bank odsetki nie będą naliczane aż do ostatniego dnia kolejnego miesiąca – do 62 dni od daty transakcji – co stanowi jeden z najdłuższych okresów bezodsetkowych na polskim rynku – czytamy w komunikacie.

W oferowaniu produktów kredytowych i ocenie wiarygodności kredytowej Revolut wspiera w Polsce firma Kontomatik.

Czy Revolut w końcu zacznie zarabiać?

Revolut udostępnił ofertę Revolut Bank w Polsce już pod koniec listopada. Po udanych testach na Litwie, Polska jest pierwszym rynkiem zagranicznym, gdzie wszyscy uprawnieni klienci Revolut otrzymali dostęp do usług bankowych. Wystarczy wykonać upgrade konta i przenieść środki z podmiotu działającego w oparciu o licencję pieniądza elektronicznego (Revolut Payments) do podmiotu z licencję bankową (Revolut Bank).

Udostępnienie produktów kredytowych to szansa na to, aby Revolut w końcu zaczął zarabiać – chociaż trzeba mieć na uwadze, że obecnie okoliczności dla rynku kredytowego raczej są niesprzyjające. To bardzo trudny biznes i wiele zależy od tego jak Revolut utrzyma w ryzach ryzyko i spłacalność. Udzielać kredytów jest łatwo – trudniej pilnować, aby miało to ekonomiczne uzasadnienie. Niemniej skoro fintech posiada już ofertę kredytową, to oczywistym następstwem wydaje się udostępnienie lokat.