Dzisiaj rano spróbowaliśmy i udało się. Plastik Revoluta bez problemu podpięliśmy do Apple Pay. Okazuje się jednak, że nie wszyscy użytkownicy mają tyle szczęścia. Wygląda na to, że to dopiero faza beta i kartę Revoluta do mobilnego portfela Apple mogą dodawać tylko wybrani klienci.

Nie ma znaczenia, czy wystawcą karty jest Visa czy Mastercard. Na razie nie odnotowujemy problemów z działaniem Apple Pay w Revolut.

Karta Revolut w Apple Pay

Karta Revoluta w Apple Pay

Pierwotnie brytyjski fintech zapowiadał, że możliwość podpięcia karty do Apple Pay pojawi się dopiero w czerwcu. Użytkowników czekała jednak miła niespodzianka. Kto może skorzystać z Apple Pay? Z Apple Pay w Revolut mogą korzystać posiadacze smartfonów iPhone 6 i nowszych, a także iPhone SE, iPad Pro, iPad (5. generacja), iPad Air 2 oraz iPad mini 3 i nowszych. W fizycznych sklepach można płacić również przy użyciu AppleWatchów

Chcesz mieć kartę wielowalutową? Sprawdź ofertę

Z Apple Pay na świecie korzysta ok. 400 mln ludzi. Łączna liczba użytkowników iPhone’ów wynosi ok. 1 mld osób.

Za pomocą Apple Pay mogą płacić klienci banków: PKO BP, Santander, Millennium, BNP Paribas, ING Bank Śląski, Alior Bank, Bank Pekao, Credit Agricole, mBank, Getin Bank oraz Nest Bank.

Z kolei sam Revolut ma już w Polsce ponad 400 tys. klientów, a pod koniec zeszłego roku uzyskał licencję bankową na Litwie. Fintech ma bardzo ambitne plany rozwoju – między innymi udzielanie pożyczek i przyjmowanie lokat. Polska to jeden z najważniejszych rynków dla Revoluta, przede wszystkim ze względu na dużą liczbę użytkowników.

Skorzystaj z oferty finansowej