Brytyjska gazeta podaje, że oficjalne ogłoszenie wyników nowej rundy inwestycyjnej Revoluta ma nastąpić w przyszłym tygodniu. Na razie fintech nie komentuje prasowych doniesień. Jeśli powyższe informacje okażą się prawdą, będzie to oznaczało, że pod względem wyceny Revolut znacząco wyprzedzi głównych konkurentów w postaci Monzo, czy N26.

Revolut pozyska dofinansowanie o wartości 500 mln dolarów?

W najnowszej rundzie inwestycyjnej mają wziąć udział takie fundusze jak Ribbit Capital, Technology Crossover Ventures i Bond Capital – podaje The Telegraph (artykuł dostępny po opłaceniu subskrypcji). Po ostatnim dofinansowaniu z 2018 roku Revolut był wyceniany na 1,7 mld dolarów. Teraz jego rynkowa wartość ma wzrosnąć do imponującego poziomu 6 mld USD.

Tym samym firma założona przez Nika Storonskiego zdystansuje Monzo i N26, które są warte odpowiednio 2,5 mld i 3,5 mld dolarów – pisze The Telegraph. Nie oznacza to jednak, że konkurencja odpuszcza. Przykładowo Monzo zamierza przywrócić płatne konta premium, tak aby wreszcie zacząć zarabiać.

Revolut posiada obecnie ponad 10 mln klientów w Europie, z czego 900 tys. w Polsce. Fintech posiada licencję bankową na Litwie (chociaż na razie nie oferuje usług w oparciu o to zezwolenie) oraz licencję instytucji płatniczej w Wielkiej Brytanii. Spółka stale rozwija swoją ofertę, a ostatnio udostępniła między innymi rozwiązania z zakresu otwartej bankowości dla klientów w UK.