We wniosku przesłanym do SEC firma wyjaśnia, że zamierza sprzedać około 55 mln akcji w cenie wahającej się pomiędzy 38 a 42 USD za sztukę. Obecnie Robinhood wyceniany jest na około 12 mld dolarów, ale dzięki IPO jego wartość ma wzrosnąć do poziomu 35 mld USD.

Fintech Robinhood będzie warty 35 mld USD

Obecnie Robinhood posiada 22,5 mln użytkowników, co daje spory wzrost w porównaniu do danych z I kwartału 2021 roku – wtedy fintech posiadał 18 mln klientów. Przychody za II kwartał szacowane są w granicach 546-574 mln USD (wzrost o około 300 mln USD rok do roku). Robinhood spodziewa się jednak zanotować rekordową stratę netto, która może wynieść nawet 537 mln dolarów.

Wycena przy okazji zbliżającego się IPO plasuje Robinhooda jako jednego z liderów światowego rynku FinTech. Niemniej spółka musiała mierzyć się z kilkoma wyzwaniami. Miesiąc temu otrzymała 57 mln USD kary od Finra (prywatna organizacja regulująca działalność firm brokerskich i rynków giełdowych), a także została zobowiązana do zapłaty niespełna 13 mln USD odszkodowania (wraz z odsetkami) poszkodowanym klientom.

W zeszłym roku Robinhood znalazł się także pod lupą SEC, która ostatecznie ukarała fintech grzywną w wysokości 65 mln USD. Chodziło o wprowadzenie klientów w błąd, w wyniku którego mieli oni utracić ponad 34 mln dolarów zysku.

Z kolei w lutym bieżącego roku pojawiła się sprawa fenomenu GameStop, co ostatecznie wymusiło na udziałowcach Robinhooda dokapitalizowanie spółki.