Rok 2021 Grupa Wealthon kończy z 34-osobowym zespołem (przy starcie z 18 członkami grupy w 2020). Fintech, oferujący finansowanie dla jednoosobowych działalności gospodarczych, nawiązał współpracę już z ponad 3 tys. brokerów. W minionym roku udało się także zadbać o lepszą funkcjonalność oferowanych przez Wealthon rozwiązań, m.in. dostępny jest zoptymalizowany wniosek pożyczkowy.

Start we wrześniu ub.r. miało również Simple.pl, czyli narzędzie wspierające przedsiębiorców w znalezieniu źródła finansowania jak najlepiej dopasowanego do ich firmy. Oferowane w serwisie raporty są komercyjnie dostępne dla przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą.

Wealthon Fund podsumowuje rok 2021

– Zgodnie z założeniami przyjętymi w naszej strategii, w 2021 roku zanotowaliśmy bardzo wysoki wzrost sprzedaży naszych produktów (310% rok do roku). Osiągane wyniki, a w szczególności wypracowany zysk utwierdzają mnie w przekonaniu, że obrany przez nas kierunek działania jest dobry – mówi Aleksander Majchrzak, CEO Wealthon.

Wealthon z tytułem LendingTech 2021

Osiągnięcia Wealthon Fund są dostrzegane w branży. Podczas Gali Fintech Summit Awards, w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, Wealthon, został najlepszym LendingTechem 2021 roku. Wyróżnienie przyznano za wykorzystanie sztucznej inteligencji i machine learning w procesie scoringowym.

W 2021 roku Wealthon otrzymał również licencję Małej Instytucji Płatniczej i rozpoczął proces ubiegania się o licencję Krajowej Instytucji Płatniczej. Długoterminowa perspektywa spółki zakłada stałe poszerzanie oferty i świadczenie całego wachlarza usług płatniczych skierowanych do przedsiębiorców.

Do oferty Wealthon trafią kolejne produkty

Obecnie trwają prace nad aplikacją mobilną Wealthon Wallet, pozwalającą na wydawanie kart z limitami kredytowymi oraz pożyczką kierowaną bezpośrednio dla merchantów fizycznych. Aplikacja powstająca we współpracy z MasterCard ma ułatwiać proces wnioskowania o limit kredytowy w Wealthon, uprościć bieżące zarządzanie pożyczką, a także umożliwić wydawanie wirtualnych i rzeczywistych kart Wealthon.

To nie jedyny planowany w 2022 r. nowy produkt od Wealthon. W ramach Wealthon MCA oferta pożyczek fintechu będzie dostępna dla sklepów stacjonarnych i e-commerce oraz punktów usługowych. To nowy sposób na uzyskanie finansowania, którego spłata będzie następowała sukcesywnie, dzięki przekazywaniu % od dziennego obrotu sklepu.

– Cele, jakie w Wealthonie postawiliśmy na 2022 rok, bezpośrednio wspierają założenie, którym kierowaliśmy się przy powstaniu spółki. Powołałem do życia Grupę Wealthon, bo wiem, jak trudne jest finansowanie przedsiębiorstwa. Wierzę, że można ułatwić przedsiębiorcom ich codzienność. W Grupie Wealthon znosimy bariery z jakimi borykają się przedsiębiorcy w procesie finansowania swoich firm. Nasze produkty zakładają pełną cyfryzację, która daje przedsiębiorcy pełną swobodę działania online. Dzięki temu nie muszą wybierać między papierologią w banku, a chwilówką na wysoki procent – komentuje Aleksander Majchrzak.