W pierwszej kolejności rozwiązanie Mastercard udostępni na swoich terminalach firma Polskie ePłatności, zaś pierwszym bankiem, który zaoferuje usługę swoim klientom w Polsce, będzie BNP Paribas.

Mastercard Plac w ratach

Płać w ratach – startuje nowe rozwiązanie od Mastercard

W jaki sposób konsument będzie mógł rozłożyć płatność na raty dzięki nowej usłudze Mastercard? Kiedy kwota zakupu przekracza 400 złotych, o chęć skorzystania z rat zapyta terminal płatniczy, przy transakcji realizowanej bezgotówkowo. Podążając za komunikatami wyświetlającymi się na terminalu, konsument będzie mógł zdecydować o rozłożeniu płatności na 3, 6 lub 12 miesięcznych rat.

Po wyborze jednej z tych opcji na terminalu wyświetli się łączna kwota zakupu, wysokość pierwszej raty oraz łączna kwota do spłaty. Decyzję o skorzystaniu z finansowania potwierdzi zielonym przyciskiem na terminalu. Podobnie, na etapie płatności w sklepie internetowym należy postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlającymi się na ekranie i potwierdzić transakcję. Kredytu udzieli wydawca karty płatniczej, na określonych przez siebie warunkach finansowych.

– Karta płatnicza staje się coraz bardziej uniwersalnym narzędziem: może pełnić rolę biletu komunikacji miejskiej oraz karty lojalnościowej, może też zostać zapisana w urządzeniu mobilnym, które w ten sposób zyskuje funkcję płatniczą. Teraz karty Mastercard mogą oferować też opcję rozłożenia płatności na raty, z zachowaniem szybkości, wygody i bezpieczeństwa płatności, do których ich użytkownicy zdążyli się już przyzwyczaić – mówi Kamila Kaliszyk, dyrektor ds. rozwoju biznesu w polskim oddziale Mastercard Europe.

Mastercard i Polskie ePłatności wdrażają nową usługę we współpracy z pierwszymi sieciami detalicznymi w Polsce. W pierwszej kolejności będzie ona dostępna dla użytkowników kart kredytowych Mastercard wydanych przez BNP Paribas, w ramach przyznanego im limitu kredytowego, najpierw w sklepach stacjonarnych, a w drugim etapie również w sklepach e-commerce.