Apple Card to karta kredytowa, udostępniona przez firmę z Cupertino i bank Goldman Sachs dwa lata temu. Teraz nowa usługa Family pozwoli parom na posiadanie wspólnego limitu kredytowego i wspólne budowanie historii kredytowej. Z Apple Card Family będą mogły skorzystać także dzieci od 13. roku życia.

Apple Card Family

Apple Card Family wystartuje w USA

Apple Card Family będzie mogła być wspólnie używana przez dwóch klientów, którzy skończyli minimum 18 lat. Otrzymają oni jeden limit kredytowy i będą mogli budować wspólną historię. Nowe rozwiązanie pozwoli im także na monitorowanie wydatków. Nowa karta będzie mogła być współdzielona także z dziećmi – od 13 lat lub starszymi. Dziecko będzie korzystało z płatności pod okiem rodziców, którzy dodatkowo będą mogli ustalać limity wydatków.

Apple zapowiedziało wprowadzenie kart Family kilka tygodni po tym jak organy regulacyjne z Nowego Jorku zakończyły rozpatrywać skargi klientów na algorytm stosowany przez firmę z Cupertino. Zdaniem niektórych użytkowników limit kredytowy przyznawany posiadaczom Apple Card był mocno uzależniony od płci. Klienci twierdzili, że powinni posiadać taki sam limit kredytowy jak ich partnerzy, ponieważ dzielą ze sobą m.in. konto bankowe.

Co prawda nie znaleziono żadnych nieprawidłowości w praktykach Goldman Sachs – partnera Apple, ale wprowadzenie kart Family ma być odpowiedzią na obawy części klientów.

– Do tej pory klienci skarżyli się na brak przejrzystości i zrozumienia zasad wyliczania limitu kredytowego w przypadku, gdy dwie osoby korzystały z tej samej karty. Jej główny właściciel mógł budować swoją historię kredytową, podczas gdy druga osoba nie miała takiej możliwości. Apple Card Family ma rozwiązać ten problem – mówi Jennifer Bailey, VP, Apple Pay.