Partner serwisu Visa dla biznesu

Rusza kolejna edycja Orange FAB. Startupy będą pracować nad rozwiązaniami dla 5G

Fintek
Fintek
#5G#Start up#Technologie
Opublikowano: 7 lutego 2020, 11:00 Aktualizacja: 7 lutego 2020, 12:32

Orange zaprasza polskie startupy do międzynarodowego 5G Challenge. Chce wspólnie szukać komercyjnych rozwiązań dla sieci kolejnej generacji. Uczestnicy otrzymają też m.in. szansę pracy na rozwiązaniach chmurowych i platformie IoT Orange, wsparcie mentorów oraz ekspertów, a ostatecznie możliwość pilotażowego wdrożenia swojego pomysłu.

Rusza kolejna edycja Orange FAB. Startupy będą pracować nad rozwiązaniami dla 5G

5G Challenge to ogólnoeuropejski projekt, do którego zaproszone zostaną startupy rozwijające usługi związane z 5G. Współpraca z Orange umożliwi start-upom dostęp do niezbędnej infrastruktury technicznej oraz wejście do Programu Orange FAB, a w przyszłości możliwość rozwoju projektów na poziomie krajowym i międzynarodowym. Rekrutacja potrwa do 29 lutego poprzez stronę internetową.

Orange zaprasza startupy do współpracy

W 2019 roku 11 startupów pracowało nad pilotażem w Orange, a 9 kontynuuje współpracę w 2020 r. Wśród nich jest PySENSE, któremu praca z telekomem umożliwiła uczestnictwo w pierwszym komercyjnym wdrożeniu sieci LTE-M wspólnie z Apatorem i innogy Stoen Operator. Rozwiązanie stworzone przez firmę pozwala na zdalne odczytywanie liczników energii poprzez sieć mobilną Orange Polska. Swój produkt z pomocą firmy telekomunikacyjnej rozwijał też startup, który stworzył system zarządzania etykietami cenowymi, wdrażany obecnie pilotażowo w jednej z sieci handlowych.

Podczas DemoDay, oprócz ogłoszenia nowego naboru do programu OrangeFab, swoje rozwiązania prezentowały również firmy, które już współpracują z Orange  nad wdrożeniami. To projekty związane z IoT, efektywnością energetyczną, czy optymalnym wykorzystaniem budżetów reklamowych.

Startupy biorące udział w Orange Fab mogą także liczyć na wsparcie współpracujących akceleratorów: Accelpoint, Space3ac, Blue Dot Solutions oraz Brinc. Pomagają one Orange Fab w rekrutacji firm, które mogą brać udział w akceleracji, partycypują też w kosztach tworzonych rozwiązań. Współpraca z akceleratorami daje start-upom biorącym udział w projekcie dodatkowe zaplecze merytoryczne.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

rusza-kolejna-edycja-orange-fab-startupy-beda-pracowac-nad-rozwiazaniami-dla-5g