Partner serwisu Visa dla biznesu

Rusza usługa Tank&Go od Carrefour i Mastercard. Płatności za paliwo bez podchodzenia do kasy

Fintek
Fintek
#Fintech#Mastercard
Opublikowano: 30 czerwca 2020, 10:24 Aktualizacja: 30 czerwca 2020, 15:25

Carrefour Polska rozpoczął testy nowego rozwiązania Tank&Go. Usługa umożliwia dokonanie w pełni bezkontaktowej płatności za paliwo i jest dostępna w aplikacji mobilnej Mój Carrefour. W początkowej fazie testów skorzystać z niej mogą wybrani klienci stacji paliw w Warszawie i Krakowie.

Rusza usługa Tank&Go od Carrefour i Mastercard. Płatności za paliwo bez podchodzenia do kasy

Podjeżdżając na stację paliw Carrefour wystarczy wybrać dystrybutor, określić kwotę transakcji, dokonać płatności i rozpocząć tankowanie. Po jego zakończeniu klient otrzyma fakturę na podany wcześniej adres email i może odjechać ze stacji paliw. Cały proces odbywa się szybko i w pełni samoobsługowo. Carrefour Polska jest właścicielem ponad 40 stacji paliw.

– Carrefour Polska konsekwentnie rozwija pakiet usług dla klientów realizujących transakcje w naszej sieci sklepów. Tank&Go to kontynuacja doskonale przyjętej przez klientów usługi Scan&Go, a jednocześnie pierwszy tego typu projekt realizowany przez sieć handlową w Polsce, który zapewnia klientom korzystającym ze stacji paliw Carrefournowe doświadczenia w pełni mobilnej, bezobsługowej realizacji transakcji oraz bezpieczeństwo i szybkość zakupów paliwa za pomocą aplikacji „Mój Carrefour” – mówi Grzegorz Wazowicz, Dyrektor Działu Usług Finansowych i Handlowych Carrefour Polska.

Tank&Go – pilotaż nowego rozwiązania od Carrefour i Mastercard

Usługa działa w ramach aplikacji mobilnej „Mój Carrefour”. Jej użytkownicy znajdą w aplikacji nowy moduł – Tank&Go – przygotowany specjalnie na potrzeby usługi. Aby z niej skorzystać klient powinien zalogować się w module, podać niezbędne dane swojego samochodu, a także aktywować płatności mobilne Masterpass. W zakresie płatności mobilnych projekt realizowany jest we współpracy z Mastercard.

– Usługa Tank&Go zintegrowana z Masterpass pozwala zrealizować płatność bez kontaktu z kasjerem, co jest szczególnie przydatne w czasie trwającego zagrożenia epidemicznego. Jednak wartość tej usługi, jaką jest szybkość i wygoda dzięki automatyzacji płatności, pozostaje uniwersalna – mówi Kamila Kaliszyk, dyrektor ds. rozwoju rynku w polskim oddziale Mastercard Europe.

Klienci wybierający Tank&Go mogą również korzystać z atrakcyjnych zniżek na zakup paliwa. Obecnie, usługa dostępna jest na stacji benzynowej Carrefour na warszawskim Targówku, a także stacji przy hipermarkecie Kraków Czyżyny. Tank&Go docelowo wprowadzony będzie na wszystkich stacjach Carrefour.

Podobne rozwiązanie jest już dostępne dla klientów stacji PKN Orlen – mowa o Orlen Pay. Obecnie z aplikacji korzysta ponad 200 tys. użytkowników. Pod koniec maja w apce Orlen Pay pojawiły się takie nowości jak Apple Pay, Google Pay i BLIK, a także logowanie biometryczne.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

rusza-usluga-tankgo-od-carrefour-i-mastercard-platnosci-za-paliwo-bez-podchodzenia-do-kasy