Potwierdził to na dzisiejszej konferencji prasowej prezes Santandera Michał Gajewski. Zgodnie z wyliczeniami Santandera powinien on zająć drugą pozycję. Co prawda Pekao nie przedstawiło jeszcze świeżych wyników za zeszły rok, ale w III kwartale 2018 aktywa banku wynosiły 183 mld złotych. Teraz wiele wskazuje na to, że nie uda się wyprzedzić Santandera. Tak silną pozycję hiszpańska grupa zawdzięcza przejęciu wydzielonej części Deutsche Bank Polska.

Ilu klientów ma Santander Bank Polska?

W 2018 roku Grupa Santander Bank Polska zanotowała wynik netto należny akcjonariuszom podmiotu dominującego w wysokości 2,4 mld zł. To wzrost o prawie 13% rok do roku. Do blisko 7 mln klientów zwiększyła się także liczba obsługiwanych klientów – podaje Santander.

Pomimo tak dobrych wyników PKO Bank Polski wciąż pozostaje poza zasięgiem. W III kwartale 2018 roku największy polski bank posiadał aktywa w wysokości 306 mld PLN. Więcej na temat rekordowych wyników PKO można przeczytać tutaj.

Przy okazji Santander podzielił się także danymi na temat bankowości internetowej i mobilnej. W 2018 roku o 13% wzrosła liczba aktywnych klientów kanałów zdalnych (obecnie jest ich 2,3 mln) , a liczba transakcji realizowanych na urządzeniach mobilnych przekroczyła 40 milionów. Bank posiada już 1,3 mln klientów mobilnych. Na koniec 2018 roku klienci Santander Bank Polska posiadali 431 tys. kart mobilnych HCE – chodzi tu o karty podpięte do takich portfeli jak Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, czy Fitbit Pay. To wzrost o 209% rok do roku.