Partner serwisu Visa dla biznesu

Santander przejmuje brytyjski startup

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Santander#Start up
Opublikowano: 28 grudnia 2018, 10:49 Aktualizacja: 2 maja 2019, 17:06

Santander przejął startup Albert, który opracował aplikację do wygodnego zarządzania fakturami i wydatkami. Z rozwiązania korzystają głównie freelancerzy i mikroprzedsiębiorcy z Wielkiej Brytanii.

Santander przejmuje brytyjski startup

Szczegółowe warunki transakcji nie zostały ujawnione. Albert to brytyjski startup, który powstał w 2014 roku. Pierwszy produkt został opracowany na początku roku 2016. Przez prawie 3 lata działalności fintech pozyskał 55 tys. klientów w Wielkiej Brytanii, pomimo, że aplikacja jest na razie dostępna tylko na urządzenia z systemem iOS. Za aplikacją Albert stoją inwestorzy, którzy wsparli także takie firmy jak Skype, Wix, czy Azimo.

Grupa Stantander przejmuje startup Albert

Aplikacja zapewnia narzędzia, które pozwalają skrócić czas potrzebny na zarządzanie swoimi finansami. Jest to szczególnie ważne dla osób samozatrudnionych. Po przejęciu przez Santandera Albert ma działać tak jak do tej pory – bank zapewne wykorzysta know-how fintechu i zaoferuje platformę swoim klientom.

To o tyle istotne, że rozwiązania wdrażane w ramach grupy Santander bardzo często szybko trafiają do Polski. Tak było chociażby w przypadku aplikacji One Pay FX, która powstała we współpracy z Ripple (do portfolio Grupy należy także aplikacja Curve). One Pay pozwala na realizowanie przelewów międzynarodowych w czasie rzeczywistym, chociaż na razie jej funkcjonalność jest nieco ograniczona. Na chwilę obecną Polacy mogą wysyłać tylko przelewy w funtach do Wielkiej Brytanii. Następny etap to uruchomienie transakcji z UK do Polski w złotówkach. Kolejna ma być natomiast Hiszpania. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Wracając jednak do rozwiązań dla mikroprzedsiębiorców, to kilka tygodni temu Santadner Bank Polska udostępnił księgowość online, przeznaczoną właśnie dla małych firm. Przedsiębiorcy mogą korzystać z darmowych programów do fakturowania i prowadzenia samodzielnej księgowości, a usługa jest przeznaczona dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

santander-przejmuje-brytyjski-startup