Już wcześniej Santander umożliwił odroczenie spłaty raty kapitałowej kredytów na 3 lub 6 miesięcy w , zdalnym procesie oraz automatyczne przedłużenie o 2 miesiące zapadających w najbliższym czasie kredytów w rachunkach bieżących. Spółka leasingowa Santander Leasing także umożliwia klientom odroczenie spłaty rat kapitałowych. Zmiany mają związek z pandemią koronawirusa.

Santander wprowadza udogodnienia dla przedsiębiorców

Obecnie Santander znosi warunek przelewu do ZUS, zwalniający z opłaty miesięcznej za Firmowe Konto Godne Polecenia. Opłata nie zostanie pobrana tym klientom, którzy w styczniu lub w lutym 2020 r. opłacili z Firmowego Konta Godnego Polecenia składkę ZUS lub otworzyli konto w lutym, marcu lub kwietniu 2020 roku. Po spełnieniu jednego z tych dwóch warunków bank automatycznie zwolni z opłaty za prowadzenie konta na 3 miesiące (marzec, kwiecień, maj).

Kolejnym udogodnieniem jest możliwość zdalnego zamówienia terminalu POS. Terminal można zamówić poprzez formularz na stronie lub telefonicznie na infolinii 1 9999. Umowa zostanie wysłana na adres mailowy, klient zaakceptuje ją zdalnie. Terminal dostarczy kurier, a firma Elavon telefonicznie przeszkoli z obsługi.

Terminal można zamówić korzystając z programu Polska Bezgotówkowa – wtedy przez 12 miesięcy można z niego korzystać za darmo. Dla tych, którzy nie kwalifikują się do programu Santander Bank Polska przygotował promocję „Dostałem szóstkę”, w której klient nie płaci za terminal przez 6 miesięcy. Bank oferuje terminale mobilne, przenośne i stacjonarne.