Martyna Malinowska to absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Większość swojej kariery spędziła w Azji, pracując dla takich banków jak JP Morgan, UBS, czy Standard Chartered Bank. Teraz rozwija fintech GajiGesa, który na początku lutego pozyskał dofinansowanie w kwocie 2,5 mln dolarów od amerykańskich, singapurskich i indonezyjskich inwestorów.

Fintech GajiGesa podbija indonezyjski rynek

GajiGesa to platforma fintech, która oferuje między innymi zaliczki pracownicze. Spółka udostępnia również opłacanie rachunków, narzędzia do zarządzania budżetem, czy rozwiązania z zakresu edukacji finansowej. Indonezja to rynek z ogromnym potencjałem. Zatrudnia on około 129 mln pracowników, z których większość nie posiada dostępu do zaawansowanych usług finansowych.

Martyna Malinowska opowiedziała nam o swojej drodze zawodowej, pomyśle na produkt GajiGesa oraz planach na dalszy rozwój firmy. Porozmawialiśmy także o rynku FinTech w Indonezji, tamtejszym sektorze bankowym i nastawieniu lokalnego regulatora do innowacji finansowych.

Z Martyną Malinowską rozmawiał Rafał Tomaszewski. Podcast jest dostępny między innymi na Spotfiy, Soundcloud oraz YouTube.

Pozostałe podcasty znajdziecie pod tym linkiem i w zakładce Fintek Extra.

Wersja audio:

Podcast na YT: