Kwalifikowany podpis elektroniczny Autenti by InfoCert jest ważny na równi z podpisem własnoręcznym, spełnia wszystkie wymogi prawne oraz jest w pełni bezpieczny. Co ważne, można go uzyskać całkowicie zdalnie, dzięki wideoweryfikacji. Od teraz klienci, którzy zdecydują się na leasing w Siemens Financial Services mogą otrzymać taki e-podpis bezpłatnie na rok – czytamy w komunikacie.

Darmowe e-podpisy od Siemensa i Autenti

Autenti pozwala składać podpisy kwalifikowane, które zgodnie z polskim i europejskim prawem są równoważne podpisowi własnoręcznemu. Proces jest w pełni bezpieczny i nie wymaga żadnych dodatkowych narzędzi, wtyczek czy aplikacji. Wystarczy komputer, dostęp do Internetu, dowód tożsamości i telefon.

Po podjęciu przez Siemens Financial Services pozytywnej decyzji kredytowej, klient otrzymuje link z prośbą o wybór terminu i godziny wideoweryfikacji, podczas której przedstawiciel Autenti w rozmowie online weryfikuje go na podstawie dowodu tożsamości i aktywuje certyfikat. Następnie klient ustala login, hasło oraz kod PIN do swojego konta. Po uzyskaniu przez niego e-podpisu, Siemens Financial Services generuje umowę leasingu, którą klient zatwierdza poprzez wpisanie PIN-u oraz automatycznie generowanego, jednorazowego kodu SMS. Kliknięcie „Podpisz” kończy proces zatwierdzenia umowy.

Współpraca Siemens Financial Services i Autenti trwa już ponad 3 lata, a w listopadzie 2018 roku obie spółki zaoferowały klientom pożyczkę leasingową SimplyLoan. Finansowanie można uzyskać bez wychodzenia z domu, a czas potrzebny na wydanie decyzji ma wynosić maksymalnie 15 minut.

Na początku bieżącego roku w Autenti zainwestowały trzy banki – PKO Bank Polski, BNP Paribas i Alior Bank.